نماینده مجلس: مسیر جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش به بیراهه رفته

عباسی، نماینده مجلس: زمان طولانی است که مسیر جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش به بیراهه رفته و روند معیوبی را طی می‌کند./ مراکز تربیت معلم با برخورد سلیقه‌ای مسئولان آموزش و پروش مواجه شد و روند کاری آن تغییر کرد.

به گزارش عیارآنلاین، اسدالله عباسی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در خصوص جذب نیروی انسانی و برخورد با پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه، با اشاره به نامه گلایه‌آمیز این افراد به رئیس جمهور، گفت: زمان طولانی است که مسیر جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش به بیراهه رفته و روند معیوبی را طی می‌کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دوران گذشته مراکز تربیت معلم جهت تامین نیروی انسانی این حوزه پایه گذاری شد، اظهار کرد: البته این مراکز با برخورد سلیقه‌ای مسئولان آموزش و پروش مواجه شد و روند کاری آن تغییر کرد.

وی با بیان اینکه روند نامطلوب جذب نیروی انسانی در عرصه آموزشی موجب شده هم اکنون در برخی از مناطق، تراکم نیرو و در برخی دیگر کمبود نیرو وجود داشته باشد، ادامه داد: بر همین اساس وزارتخانه آموزش و پرورش اقدام به تأمین نیرو بر اساس جذب حق التدریس و برگزاری آزمون استخدامی کرد که امروزه شاهد مشکلات متعددی در این خصوص هستیم که اخذ شهریه‌های ناعادلانه، محتوای ضعیف دوره و برگزاری دوره‌ها به صورت تمام وقت از جمله آنهاست.

عباسی با بیان اینکه مسئولان آموزش و پرورش باید برای افرادی که در آزمون استخدامی جذب شده اند تسهیلات قائل شوند، تصریح کرد: علاوه بر مشکلات این افراد برخی از معلمان پیش دبستانی نیز که در گذشته فعالیت داشته‌اند هم اکنون بلاتکلیف هستند از این رو باید وضعیت استخدام در آموزش و پرورش مطلوب شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید هر چه سریعتر تکلیف حق‌التدریسی‌ها و پذیرفته‌شده‌های آزمون استخدامی تعیین شود.

بنابر این گزارش، هزار نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش که شهریور سال ۹۴ برگزار شد، نسبت به مشکلات متعدد خود در دوره‌های آموزشی برگزار شده و هزینه‌های تحمیلی معترض هستند و حال با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور و رئیس مجلس خواستار رسیدگی به مشکلاتشان هستند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: