ردیف سرانه دانش آموزی مهم ترین ویژگی بودجه ۹۵ آموزش و پرورش است

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیانی وزیر آموزش و پرورش: ایجاد ردیف سرانه دانش آموزی از مهم ترین ویژگی های بودجه سال ۹۵ آموزش و پرورش است.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمحمد بطحایی در نشست وزیر آموزش و پرورش با مدیران معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی در ساختمان شهید رجایی اظهار کرد: باتوجه به منابع محدود دولتی، افزایش روند وصول درآمدهای آموزش و پرورش در دولت یازدهم مطلوب بوده است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش فوق العاده شغل فرهنگیان در سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید افزود: افزایش امتیاز فوق العاده شغل معلمین از ۸۰۰ به ۱۵۰۰ و مدیران از ۱۲۰۰ به ۱۵۰۰ سبب افزایش ۹۰ درصدی فوق العاده شغل معلمین شد، همچنین فوق العاده شغل کارشناسان نیز ۵۰ درصد افزایش داشت.
وی اجرای نظام رتبه بندی حرفه ای معلمان و فوق العاده ویژه مشاغل اداری را از دیگر اقدامات دولت در جهت افزایش حقوق فرهنگیان در سه سال اخیر دانست و افزود: با هدف مدیریت بر تشکیلات سازمانی، سامانه ساختار سازمانی را طراحی کردیم تا ضمن افزایش سرعت و دقت در امور مربوطه، نظارت بر ساختار سازمانی نیز بهبود یابد.
بطحایی با اشاره به اختصاص بیش از ۹۰ درصد بودجه آموزش و پرورش استان ها، اظهار کرد: بودجه ۹۵ آموزش و پرورش در قالب فعالیت ابلاغ شده و قابلیت جابجایی بودجه تقریبا وجود ندارد و باید اهداف و برنامه ها را با توجه به بودجه تهیه و تنظیم کرد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیانی وزیر آموزش و پرورش از تجهیز ۳۲ هزار و ۷۲۰ واحد آموزشی جهت اسکان فرهنگیان در تعطیلات تابستانی خبر داد و افزود: شناسنامه دار کردن مدارس، اسکان و افزایش ظرفیت پذیرش اینترنتی این مدارس و همچنین استفاده از ظرفیت اردوگاه ها، پردیس های دانشگاه فرهنگیان، مراکز آموزش رفاهی و خانه های معلم از اقدامات این معاونت در راستای ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان است.
وی گفت: تکمیل و راه اندازی مراکز رفاهی، درمانگاه های فرهنگیان و خانه های معلم از سال ۹۳ در دستور کار وزارت قرار گرفته و در گام اول طرح های نیمه تمام که از سال های دور، ساخت آنها کلید خورده، اما به علت محدودیت منابع مالی نیمه تمام مانده بود، شناسایی و تکمیل شد و تعداد خانه های معلم و مراکز رفاهی از ۲۱۶ واحد در سال ۹۳ به ۲۶۷ واحد در سال ۹۵ افزایش یافت و هشت واحد از این مراکز ویژه اسکان بیماران صعب العلاج و همراهانشان است که هیچ وجهی از آنها دریافت نمی شود.
بطحایی افزود: با تعاملی که با صندوق ذخیره فرهنگیان حاصل شده، ۶ طرح کلان شامل هتل های رامسر، اصفهان، مشهد، زنجان و ارومیه و همچنین کلینیک درمانی زاهدان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال تکمیل و راه اندازی خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیانی وزیر آموزش و پرورش، نظارت مستقیم آموزش و پرورش در رسیدگی به پرداخت هزینه های درمانی بیمه شدگان و افزایش تعهدات مربوط به بیماری های صعب العلاج را از ویژگی های بیمه فرهنگیان دانست و افزود: برای اولین بار بخشی از سود مشارکت در اختیار وزارتخانه قرار گرفته، به طوری که در۱۰ ماهه اخیر، بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال بابت توسعه مراکز درمانی و رفاهی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها پرداخت شد.
وی از ساماندهی حساب های مالی مدارس خبر داد و افزود: با الکترونیکی شدن حساب ها در هزینه های رفت و آمد اسناد مالی صرفه جویی خواهد شد و به تدریج به سمت حذف چک در سیستم اداری مالی پیش می رویم.
بطحایی با اشاره به سیاست تمرکززدایی در فرایند توزیع شیر، از توزیع ۸۰۰ میلیون پاکت شیر رایگان در مدارس درسال تحصیلی جاری خبر داد و افزود: تلاش کردیم تا با تفویض اختیار همه فعالیت های مربوط به توزیع شیر در استان ها صورت گیرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: