دفتر برنامه و بودجه نقش تنظیم کننده امور مالی وزارت آموزش و پرورش را برعهده دارد

بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش وپرورش با اشاره به ساختار متمرکز بودجه دولتی بر وزارت آموزش وپرورش گفت: دفتر برنامه و بودجه نقش تنظیم کننده امور مالی وزارت خانه را برعهده دارد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمحمد بطحایی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش وپرورش که با حضور معاونین وزیر و مدیران کل ستادی در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهارکرد: باید از زحمات آقای ابوالقاسمی به سبب اقدامات مؤثر ایشان در طول دوران فعالیتشان در این دفتر تشکر و قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه امور مالی و تخصیص اعتبارات درتمام سازمان ها و نهادهای دولتی حالت متمرکز دارد، تصریح کرد: دفتر برنامه و بودجه در وزارت آموزش وپرورش و در دیگر نهادها نقش تنظیم کننده امور مالی و اعتبارات را برعهده دارد و از این جهت چنانچه این نقش با کاستی هایی مواجه شود قطعا آثار و پیامدهای نامطلوبی برای کل بدنه آموزش وپرورش به همراه خواهد داشت.
بطحایی ادامه داد: آنچه به عنوان بودجه های سنواتی در اختیار دستگاه ها قرار می گیرد ، تخصیص از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی با هماهنگی دفتر برنامه و بودجه انجام می شود و می تواند ضمانت محکمی بر انضباط تخصیص اعتبارات به بخش ها باشد.
وی بودجه ریزی عملیاتی و حسابداری تعهدی را از ویژگی های بودجه سال ۹۵ دولت عنوان کرد و افزود: دفتربرنامه وبودجه وزارت آموزش وپرورش برای عملیاتی کردن این دو ویژگی بودجه نقش خطیر و ویژه ای برعهده دارد که امید است مدیر کل جدید دفتر برنامه وبودجه بتواند علاوه بر رشد فعالیت های قبلی منشاء خدمات مؤثر در آموزش وپرورش باشد.
گفتنی است؛ در این مراسم از زحمات سیامک ابوالقاسمی مدیرکل سابق دفتر برنامه وبودجه تکریم و تقدیر و منصور مجاوری به عنوان مدیرکل جدید این دفتر معرفی شد.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: