رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته: لباس سوختگی بیمه شود

فاطمی رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته: وضعیت بیماران سوختگی از نظر پوشش خدمات بیمه ای مطلوب نیست و روند کاغذ بازی و بوروکراسی حاکم بر ادارات و وزارتخانه‌های دولتی هم باعث می‌شود با وجود تمایل مسئولین کمک به بیماران کُند شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد جواد فاطمی طی نامه‌ای از طرف انجمن حمایت از بیماران سوخته به وزرای بهداشت و کار و رفاه اجتماعی گفت: وضعیت بیماران سوختگی از نظر پوشش خدمات بیمه ای مطلوب نیست و روند کاغذ بازی و بوروکراسی حاکم بر ادارات و وزارتخانه‌های دولتی هم باعث می‌شود با وجود تمایل مسئولین کمک به بیماران کُند شود.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته آورده است: لباس سوختگی برای جلوگیری از چسبندگی عملکرد بهتر و کاهش نیاز به اعمال جراحی ترمیمی پس از سوختگی از نیازهای اساسی و واجب بیماران سوختگی است. متاسفانه با وجود تلاش این انجمن هنوز لباس مزبور تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است. این لباس مانند انسولین در دیابت یا استنت در بیماری قلبی است. در ضمن اعتبار تخصیص داده شده برای آن با کاهش نیاز به اعمال جراحی ترمیمی جبران و حتی سوددهی خواهد داشت. خواهشمند است تدابیری لحاظ شود تا این لباس به میزان ۷۰ درصد، یکبار در سال برای دوسال متوالی فقط برای بیماران با سوختگی بیش از ۱۰ درصد درجه ۲ و ۳ تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار گیرد.

فاطمی در این نامه قید کرده است: پیشنهاد هفتاد درصد بر این مبنا است که اولاً بیمار قسمتی از هزینه آن را بپردازد تا هم بهتر استفاده کند و هم از نیازهای غیر واقعی جلوگیری شود، امیدوارم دستور تسریع و تسهیل جنابعالی بتواند به روند کند اداری غلبه کرده و در ماه مبارک رمضان این خبر خوش برای بیماران دردمند و بی پناه سوختگی امید بخش شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: