۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳
یک منبع آگاه خبر داد

تفاهم‌نامه صادرات نفت ایران به اندونزی هفته آینده امضا می‌شود

یک منبع آگاه با اشاره به برطرف شدن مشکلات مالی صادرات نفت به اندونزی گفت: تفاهم نامه صادرات نفت ایران به اندونزی هفته آینده امضا می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، مذاکره شدت پرتامینا (شرکت دولتی نفت و گاز اندونزی) به مرحله نهایی رسیده است.

یک منیع آگاه در همین رابطه به خبرنگار فارس گفت تفاهم‌نامه خرید نفت توسط این شرکت از ایران در هفته آینده امضا می شود.

وی ادامه داد: نفت ایران قرار است خوراک برخی از واحدهای پالایشی این کشور را که در گذشته خوراکشان را از عربستان تهیه می کردند تامین کند.

به گفته این مقام مسؤول پس از کاهش صادرات نفت عربستان در ماه های اخیر مسؤولان اندونزی مذاکرات جدی را با مسؤولان شرکت ملی نفت ایران داشتند تا بتوانند هر چه زودتر تفاهم نامه خرید نفت از ایران را نهایی کنند.

براساس خبریکه سه ماه قبل در خبرگزاری فارس منتشر شد مسئولان صنعت نفت اندونزی به منظور واردات نفت خام و گاز از ایران با مسئولان صنعت نفت ایران وارد مذاکره شدند که این مذاکرات اخیرا به نتیجه رسیده است.

ظاهرا مهمترین مشکلی که از سوی مقامات جاکارتا به دلیل عدم واردات نفت و گاز از ایران عنوان شده، مباحث مالی بود، زیرا آنها معتقدبودند که هنوز مشکلات پرداخت وجوه در ازای واردات نفت و گاز از ایران برطرف نشده و همه بانک ها نمی توانند اقدام به انتقال پول کنند، ولی با این حال به دنبال مذاکره با مسئولان صنعت نفت ایران هستند تا بتوانند نیاز خود را در زمینه نفت و گاز برطرف کنند.

اندونزی به منظور تامین نیاز داخلی خود باید ۶۰ درصد از گاز مایع مورد نیاز خود را از خارج وارد کند و میزان واردات نیز با توجه به افزایش مصرف، در سال های آینده روند صعودی خواهد داشت.

به گزارش فارس از مدتها قبل ایران به منظور صادرات نفت خام خود به اندونزی به دنبال احداث پالایشگاه در این کشور بوده است و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه معاونت بین الملل و بازرگانی وزارت نفت نیز اواخر سال گذشته از علاقه‌مندی اندونزی به خرید نفت از ایران خبر داده بود.

این مقام وزارت نفت درباره صادرات نفت خام به این کشور نیز گفته بود: اندونزی در نظر دارد از ایران نفت خریداری کند که هنوز این موضوع در مرحله امکان سنجی است و مقدار آن پس از بررسی‌های دقیق تر اعلام می شود.

 منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: