قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل و سفیر جمهوری بروندی در تهران، دیدار و گفتگو کردند

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی‌ بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و عمر نتزیمبره، سفیر جمهوری بروندی در تهران، در خصوص توسعه روابط علمی و دانشگاهی بین دو کشور دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر حسین سالار آملی در این دیدار باآرزوی موفقیت برای سفیر و ادای احترام به دولت و مردم بروندی، اشتیاق جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با این کشور در زمینه های علوم و فناوری را اعلام کرد.

وی  با اشاره به تحصیل ۵ دانشجوی بورسیه بروندیایی در دانشگاه‌های رده بالای ایران مانند دانشگاه علم و صنعت ایران و شروع به تحصیل ۳ دانشجوی دیگر از تیر ۱۳۹۵، بر ضرورت دقت در انتخاب و معرفی متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ایران تاکید کرد و گفت: این افراد باید در بالاترین مرتبه و سواد دانشگاهی بوده و همچنین از شرایط جسمی و سلامت کامل برخوردار بوده و طی نامه‌ای رسمی به جمهوری اسلامی ایران معرفی شوند.

درادامه این دیدار، سفیر جمهوری بروندی ضمن تشکر از تدارک و برپایی این دیدار، علاقه مندی خود به کشور ایران، تمدن و فرهنگ والای ایرانیان را ابراز و از دانشمندان ایرانی و مسلمان بزرگ جهان اسلام مانند ابن سینا ، فارابی و خوارزمی نام برد.

عمر نتزیمبره با اشاره به روابط سیاسی مناسب مابین ایران و جمهوری بروندی، خواستار تقویت روابط علمی و دانشگاهی بین دو کشور شد و با ابراز خرسندی از اعطای ۱۰ بورسیه به دانشجویان بروندیایی، خواستار افزایش این تعداد شد .

وی افزود: تحصیل در کشوری چون ایران می تواند یادگیری زبان و ادبیات فارسی را برای آنها در بر داشته باشد و این دانشجویان در آینده می توانند به عنوان نمایندگان ایران در بروندی و دیگر کشورهای قاره آفریقا فعالیت کنند.

منبع: برنانیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: