امضای قرارداد تولید خودروی برقی بین ایران خودرو و ال‌جی احتمالاً در پاییز

شرکت ایران خودرو در حال مذاکره با شرکت ال جی برای توسعه خودروهای برقی در بازار ایران است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از بلومبرگ، هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو گفت: «مذاکرات در جریان است.» وی افزود، دو شرکت احتمالا در پاییز قراردادی را منعقد خواهند کرد.

ال جی اینترنشنال، مستقر در سئول باتری و دیگر قطعات مورد نیاز شرکت ایران خودرو را تامین خواهد کرد و اقدام به نصب ایستگاه های شارژ خودروهای برقی خواهد کرد. ایران خودرو قرار است تولید این خودروها را انجام دهد. دو شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰، ۶۰ هزار دستگاه خودروی برقی تولید کنند.

سخنگوی شرکت ال جی در این باره گفت: «ما در حال حاضر داریم برنامه‌هایی را برای توسعه خودروهای برقی و نصب زیرساخت های شارژ خودروهای برقی در ایران اجرا می کنیم.» شرکت ال جی از ارائه جزئیات بیشتر در این خصوص قبل از نهایی شدن قرارداد خودداری کرد.

علی ایزدی نجف آبادی، تحلیلگر ایرانی در این باره گفت: «ایران مطمئنا از برقی سازی بخش حمل و نقلش منتفع خواهد شد، زیرا در این صورت تقاضا برای بنزین کمتر خواهد شد و با کاهش آلودگی هوا، میزان تولید گازهای گلخانه‌ای پایین خواهد آمد.»

وی افزود: «به رغم فراوانی ذخایر نفتی، ایران ظرفیت پالایشگاهی کافی برای تامین نیاز بنزین داخل را ندارد، بنابراین ناگزیر از واردات بنزین است.» ایران همچنین از میزان بالای آلودگی هوا به ویژه در پایتخت رنج می برد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: