نماینده فارس در شورای عالی استان‌ها:

فشار هزینه ای بر مردم با اجرای طرح پزشک خانواده

مهرورز، نماینده فارس در شورای عالی استان‌ها: وزارت بهداشت تاکید دارد که با اجرای این طرح فشار کمتری به بیماران می‌آید، در حالی که هزینه‌های درمان فقط در خصوص ویزیت نیست و بخش‌های مهم دیگری مثل درمان‌های تکمیلی و آزمایشگاه و‌ ام آر آی و… نیز هستند که تحت پوشش بیمه نیستند و هزینه‌های زیادی را به بیماران تحمیل می‌کنند، در حالی که وزارت بهداشت با طرح پزشک خانواده تنها به هزینه ویزیت کمک کرده است و هزینه‌های جانبی و درمان‌های تکمیلی همچون گذشته فشار مضاعفی را به بیمار وارد می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، بیمارانی که می‌خواهند نزد پزشک متخصص بروند، باید قبل از آن، از سوی پزشک عمومی ویزیت شوند. این یکی از بخش‌های اجرای طرح پزشک خانواده است که به صورت آزمایشی در استان‌های فارس و مازندران در حال اجرا است. البته ویزیت پزشک عمومی رایگان است، اما این پزشک همیشه در دسترس نیست. این را محمد‌امین مهرورز، نماینده فارس در شورای عالی استان‌ها می‌گوید. به گفته او، این طرح نقص‌های زیادی دارد و مردم ما را دچار سردرگمی کرده است.
مهرورز اظهار کرد: «مردم اگر بخواهند به متخصص مراجعه کنند حتما باید پزشک خانواده آنها را معاینه کند و در صورتی که پزشک خانواده در دسترس نباشد باید مردم درد را متحمل شوند تا زمانی که توسط پزشک خانواده اجازه مراجعه به پزشک متخصص داده شود.»
او افزود: «وزارت بهداشت تاکید دارد که با اجرای این طرح فشار کمتری به بیماران می‌آید، در حالی که هزینه‌های درمان فقط در خصوص ویزیت نیست و بخش‌های مهم دیگری مثل درمان‌های تکمیلی و آزمایشگاه و‌ ام آر آی و… نیز هستند که تحت پوشش بیمه نیستند و هزینه‌های زیادی را به بیماران تحمیل می‌کنند، در حالی که وزارت بهداشت با طرح پزشک خانواده تنها به هزینه ویزیت کمک کرده است و هزینه‌های جانبی و درمان‌های تکمیلی همچون گذشته فشار مضاعفی را به بیمار وارد می‌کند.» نماینده فارس در شورای عالی استان‌ها با اشاره به لزوم ادامه‌دار بودن طرح تحول سلامت به «ایلنا» گفت: «بیشتر شبکه‌های بهداشت استان فارس در حال حاضر نا‌امید هستند و می‌گویند پول‌ها تمام شده است، چراکه طرح تحول با یک بودجه مناسب و مطلوب شروع شد ولی در ادامه مسیر با کمبود‌های مالی مواجه شده است.»

منبع: فرهیختگان

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: