روحانی: مقررات نوین تحولات بانکی کشور امضا و ابلاغ شد

روحانی، ریاست جمهور: در راستای ایجاد تحول در مقررات بانکی، مقررات نوین تحولات بانکی را ( امروز چهارشنبه ۹/ ۴ ۹۵) امضا و ابلاغ کردم؛ مقرراتی که یک سال روی آنها کار شده بود. همچنین در همین راستا به زودی لایحه‌ای را تقدیم مجلس می‌کنیم که امیدوارم مجلس نیز با تصویب آن، راه را در مسیر ایجاد تحول در فعالیت‌های بانک‌ها هموارتر سازد.

به گزارش عیارآنلاین، رییس جمهوری کشورمان گفت: در راستای ایجاد تحول در مقررات بانکی، مقررات نوین تحولات بانکی را ( امروز چهارشنبه ۹/ ۴ ۹۵) امضا و ابلاغ کردم؛ مقرراتی که یک سال روی آنها کار شده بود. همچنین در همین راستا به زودی لایحه‌ای را تقدیم مجلس می‌کنیم که امیدوارم مجلس نیز با تصویب آن، راه را در مسیر ایجاد تحول در فعالیت‌های بانک‌ها هموارتر سازد.

به گزرش بانک مردم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ضیافت افطار دیشب با جوانان و دانشجویان اظهارداشت: دولت باید موانع را بردارد، از بروکراسی بکاهد و  بانک‌ها را آماده کند و دانشگاه‌ها نیز باید تحولی را برای کارآفرینی ایجاد کنند و اگر این‌ها دست به دست هم دهند، شاهد تحول بسیار خوبی در کشور برای نسل جوان خواهیم بود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود نسل جوان تحصیل‌کرده را بزرگ‌ترین سرمایه و امیدآفرینان امروز و فردای کشور، نظام و ملت دانست و تصریح کرد: برای عبور شتابان از مشکلات و معضلات باید نشاط و امید را در میان جامعه حفظ و با فداکاری اجازه نداد آنانی که به مسیر دیگری فکر می کنند، در جامعه یاس و ناامیدی ایجاد کنند.

وی وجود نیروهای جوان و تحصیل‌کرده را سرمایه و امتیازی بزرگ برای کشور برشمرد و  با تاکید بر این که «ما در کشوری زندگی می‌کنیم که در آن دموکراسی و آزادی افکار حاکم است»، گفت: البته با مشکلات نیز آشنا هستم و می‌دانم با چه مشکلاتی مواجهید. باید صبر، حوصله و تلاش مضاعف کنیم. نباید بهراسید و عقب نشینی کنید و مطمئن باشید و شک نکنید که در نهایت پیروز می‌شویم.

متخصصان رشته‌های علوم انسانی و فرهنگی مخصوصا با ابزار نوین و فناوری اطلاعات می توانند نه تنها محصولات  فرهنگی برای داخل بلکه حتی این محصولات را صادر کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رشته‌های تحصیلی در کشور و نقش آنها در ایجاد اشتغال پرداخت و افزود: این طور نیست که فکر کنیم فقط رشته‌های فنی و مهندسی اشتغال درست می کنند. متخصصان رشته‌های علوم انسانی و فرهنگی مخصوصا با ابزار نوین و فناوری اطلاعات می توانند نه تنها محصولات  فرهنگی برای داخل بلکه حتی این محصولات را صادر کنند. باید زمینه فعالیت فرهنگی این فارغ‌التحصیلان را برای ورود به دنیای پررقابت آماده کنیم .

رییس‌جمهوری در ابتدای سخنان خود نیز میزبانی افطار برای جوانان را افتخاری بزرگ عنوان کرد و گفت: اگر دیروز کشورمان را به عنوان سرزمین معادن ذی‌قیمت به ویژه انرژی، نفت و گاز می‌شناختند و نگاه به منابع و سرمایه‌های زیرزمینی بود، اما امروز جامعه، منطقه و جهان، ایران را با نسل جوان تحصیل‌کرده آن می شناسند.

روحانی خاطرنشان کرد: اگر دولت از حدود سه سال گذشته برای فراهم آوردن شرایط بهتر و محیط مناسب برای کسب و کار و تعامل سازنده با کشورهای جهان و برداشتن موانع و سیم خاردارها تلاش کرده، همه برای این بود که با برداشتن موانع، زمینه را برای اشتغال و فعالیت نسل جوان آماده‌ کنیم.

منبع: بانک مردم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: