معاونت‌های مختلف با همکاری یکدیگر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بیش از پیش تلاش کنند

فانی، وزیرآموزش و پرورش: در بحث آسیب های اجتماعی نباید معاونتی فکر کنیم بلکه باید به صورت موضوعی به آن نگاه شود و معاونت‌های مختلف با همکاری یکدیگر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بیش از پیش تلاش کنند. باید به موضوع آسیب های اجتماعی به عنوان یک نهضت نگاه کرد و تلاش کنیم تا رفتار دانش آموز تغییر کند.

به گزارش عیارآنلاین، عصردیروز علی اصغرفانی درجلسه ای که با حضور مدیران حوزه تربیت بدنی و سلامت درساختمان علاقه مندان برگزار شد، گفت: باید اثربخشی فعالیت‌هایمان را ارزیابی و بر اساس آن تلاش های خود را تنظیم کنیم.

وزیرآموزش و پرورش افزود: در بحث آسیب های اجتماعی نباید معاونتی فکر کنیم بلکه باید به صورت موضوعی به آن نگاه شود و معاونت‌های  مختلف با همکاری یکدیگر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بیش از پیش تلاش کنند.
وی برتقویت دفتر سلامت و تندرستی تاکید و اظهار کرد : باید به موضوع آسیب های اجتماعی به عنوان یک نهضت نگاه کرد و تلاش کنیم تا رفتار  دانش آموز تغییر کند.
فانی افزود: ممکن است تلاش ما در پیشگیری از همه آسیب های اجتماعی کافی نباشد اما بخش عمده ای از آسیب ها را برطرف خواهد کرد.
وزیرآموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این هنر نیست که ما برنامه های متعددی را شروع کنیم اما هیچکدام را به نتیجه نرسانیم بلکه باید با توجه به امکانات موجود آن تعداد از فعالیت ها را که حتما به نتیجه می رسد را پیگیری و به انجام برسانیم، بنابراین نمی شود همه ایده آل ها را شروع کنیم و به هیچکدام هم دسترسی پیدا نکنیم.
وی اضافه کرد: طرح های جدیدی در حوزه تربیت بدنی و سلامت در این دولت اجرا شده که قبلا سابقه ای نداشت مانند طرح حیاط پویا، المپیاد درون مدرسه ای، کانون های درون و برون مدرسه ای و همچنین در حوزه سلامت و پیشگیری که از نوآوری های آموزش وپرورش دراین دوره است.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: