افخمی راد: ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای رشد ۸ درصدی مورد نیاز است/ ضرورت تدوین نقشه راه جذب سرمایه گذاری خارجی

معاون وزیر صنعت با برشمردن پیش‌شرط‌های جذب سرمایه‌گذار موفق در دوران جدید اقتصاد ایران، گفت: برای دستیابی به رشد اقتصادی ۸ درصدی، ۸۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز داریم.

به گزارش عیارآنلاین، ولی‌اله افخمی‌راد گفت: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران متعددی برای بررسی شرایط سرمایه‌گذاری ایران مراجعه کرده‌اند، ضرورت دارد تا نقشه راهی ملی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی تدوین شده و همه دستگاه‌های سرمایه‌پذیر به نوعی در چارچوب آن حرکت کنند. بر این اساس لازم است اقدامات مناسبی در کنار این نقشه راه، برای تامین امنیت سرمایه و سرمایه‌گذار در کشور صورت گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس برآوردهای صورت گرفته در وزارت صنعت، معدن و تجارت، حجم سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای تحقق رشد ۸ درصدی بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده در حالی که واقعیت این است که نظام تامین مالی موجود و فضای سرمایه‌گذاری فعلی در کشور برای فراهم کردن امکان تحقق چنین شرایطی نیازمند اصلاحاتی است که انجام آن در کوتاه مدت دور از ذهن به نظر می‌رسد.

وی تصریح کرد: برای تحقق رشد ۸ درصدی نیاز به جذب سرمایه‌گذاری از داخل و خارج کشور و به کارگیری فناوری داخلی و خارجی برای ارتقای بهره‌وری داریم که به طور قطع، دولت به تنهایی قادر به اجرای سیاست‌های تحقق رشد ۸ درصدی نیست و بخش خصوصی، بخش تعاونی و همه فعالان اقتصادی باید در این امر مهم مشارکت داشته باشند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: