علوم تجربی، بیشترین تعداد داوطلبان کنکور را به خود اختصاص داد

توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش: ۶۱۱ هزار و ۷۷۴ کارت برای خواهران و تعداد ۴۰۲ هزار و ۵۲۰ کارت برای برادارن صادر شده است /در گروه علوم ریاضی و فنی ۱۶۲ هزار و ۸۷۹ نفر، علوم تجربی ۵۱۹ هزار و ۴۸۸ نفر، علوم انسانی ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ نفر، هنر تعداد ۹ هزار و ۸۸۱ نفر و زبان خارجی ۶ هزار و ۶۶۱ نفر رقابت می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، حسین توکلی اظهار داشت: آزمون سراسری سال ۹۵ به‌منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه‌حضوری، مجازی، پیام نور، مؤسسات غیرانتفاعی و غیردولتی و کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: در آزمون امسال ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ نفر ثبت نام کردند که ۵۰۹ هزار و ۱۹ نفر زن و ۳۵۱ هزار و ۹۰ نفر مرد هستند به‌عبارتی دیگر ۵۹٫۱۸ درصد ثبت‌نام کنندگان زن و ۴۰٫۸۲ درصد آنها مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ این آمار نسبت به آمار داوطلبان سال ۹۴ تعداد ۱۷ هزار و ۹۶۱ نفر، نسبت به سال ۱۳۹۳ تعداد ۱۷۱ هزار و ۲۷۲ نفر، نسبت به سال ۹۲ تعداد ۲۲۳ هزار و ۵۲۱ نفر، نسبت به سال ۹۱ تعداد ۲۰۶ هزار و ۲۲۴ نفر و نسبت به سال ۹۰ تعداد ۲۷۲ هزار و ۹۳۰ نفر کمتر است.

توکلی بیان کرد:‌ با توجه به اینکه به هریک از داوطلبان گرو‌ه‌های آزمایشی، ریاضی، تجربی و انسانی می‌توانند در گروه زبان خارجی و هنر شرکت کنند و در صورت علاقمندی به گروه هنر می‌توانند علاقه خود را در تقاضانامه ثبت‌نام مشخص کنند و تعداد ۴۴ هزار و ۸۱۶ داوطلب علاقه‌مندی خود را اعلام کرده‌اند، همچنین تعداد داوطلبان واقعی گروه هنر ۹ هزار و ۸۸۱ نفر است.

وی ادامه داد:‌ داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی می‌توانند در صورت علاقه‌مندی به شرکت در گروه زبان خارجی علاقه خود را در تقاضانامه ثبت کنند و تعداد  ۱۰۹ هزار و ۳۴۲ داوطلب علاقمندی خود را به شرکت در این گروه اعلام کرده‌اند و تعداد داوطبان واقعی گروه زبان‌ خارجی ۶ هزار و ۶۶۱ نفر است.

مشاور عالی سازمان سنجش بیان کرد:‌ آزمون هریک از گروه‌های آزمایشی به‌صورت جداگانه برگزار می‌شود و داوطبان ضرورت دارد برای شرکت در آزمون هریک از گروه‌های آزمایشی کارت شرکت در آزمون گروه مربوط را داشته باشند، با توجه به آمار ثبت‌نام کنندگان و آمار داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی علاقه خود را به شرکت در گروه هنر و زبان خارجی یا هردو اعلام کرده‌اند تعداد ۱۵۴ هزار و ۱۶۵ نفر مشمول می‌شوند.

توکلی با اشاره به اینکه برای برگزاری آزمون تعداد یک میلیون و ۱۴ هزار و ۲۷۴ کارت ورود به جلسه صادر شده است، افزود:‌ ۶۱۱ هزار و ۷۷۴ کارت برای خواهران و تعداد ۴۰۲ هزار و ۵۲۰ کارت برای برادران صادر شده است و آزمون به‌لحاظ اجرایی برای این تعداد برگزار می‌شود.

وی گفت:‌ در گروه علوم ریاضی و فنی ۱۶۲ هزار و ۸۷۹ نفر، علوم تجربی ۵۱۹ هزار و ۴۸۸ نفر، علوم انسانی ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ نفر، هنر تعداد ۹ هزار و ۸۸۱ نفر و زبان خارجی ۶ هزار و ۶۶۱ نفر رقابت می‌کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: براساس برنامه زمانی کارت شرکت در آزمون برای تمام داوطلبان به‌انضمام شرایط و ضوابط رشته‌های متمرکز دارای شرایط خاص و نحوه اعلام علاقمندی از یکشنبه ۲۰ تیر ۹۵ روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان باید از یکشنبه ۲۰ تیر ۹۵ لغایت چهارشنبه ۲۳ تیر به سایت سازمان سنجش مراجعه و ضمن مشاهده کارت شرکت در آزمون خود از آن و برگه راهنما پرینت تهیه کنند.

توکلی ادامه داد:‌ داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون اصلی نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در گروه آزمایشی دوم سوم خود نیز اقدام کنند.

وی ادامه داد:‌ آزمون سراسری سال ۹۵ در صبح و بعدازظهر پنج‌شنبه ۲۴ و جمعه ۲۵ تیر برگزار می‌شود که در صبح پنج‌شنبه ۲۴ تیر داوطلبان گروه ریاضی و علوم انسانی، بعدازظهر پنج‌شنبه داوطلبان گروه هنر و در صبح جمعه ۲۵ تیر داوطلبان رشته تجربی و در بعدازظهر جمعه داوطلبان گروه زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: