واردات اسپرم گاو، تخم سبزیجات و بذر ذرت، میگو مولد، خوراک آبزیان و دام و طیور از آمریکا به ایران

خودرو، لودر مستعمل، سویا و اسپرم گاو، تخم سبزیجات، مکمل‌های های غذایی و خمیر چوب از جمله کالاهایی است که در دو ماه نخست امسال از آمریکا به صورت مستقیم وارد ایران شده است.

به گزارش عیارآنلاین، بر اساس اطلاعات موجود و مقدماتی دو ماهه نخست سال ۱۳۹۵ در گمرک ایران، در این مدت ۱۶۰ کیلوگرم اسپرم گاو به ارزش ۶۵۶ هزار دلار، دو نوع خمیر چوب درمجموع به ارزش ۲ میلیون و ۵۰۰ دلار و برخی از بذور مانند تخم سبزیجات و بذر ذرت، میگو مولد، خوراک آبزیان و دام و طیور از آمریکا به ایران آمده است.

بنابراین گزارش ۴۹۰ هزار دلار دریچه قلب و برخی  انواع دارو و لوازم پزشکی آمریکایی و لودر مستعمل آمریکایی ۱۱۴ هزار دلاری از بندر شهید رجایی به ایران آمده است.

در این مدت از گمرک غرب تهران نیز ۳۸ هزار دلار خودرو آمریکایی با عنوان وسایل حمل‌ونقل موتوری با حجم موتور ۱۵۰۰ سی سی تا ۲۰۰۰ سی سی به جز آمبولانس و هیبریدی به ایران آمده است.

بنابر این گزارش، واردات کالا از آمریکا در مدت یادشده شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸ هزار و ۲۸۱ درصد (۸۰ برابر) ازلحاظ وزنی و ۲ هزار درصد (۲۰ برابر) ازلحاظ ارزشی، افزایش‌یافته و آمریکا هفدهمین کشور عمده صادرکننده کالا به ایران شده است. درحالی در ۲ ماهه امسال ۸۳ هزار تن کالا به کشور آمده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۹۹۱ تن بوده  و آمریکا تبدیل به هفدهمین کشور عمده صادر کننده  کالا به ایران شده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: