۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰

ارتباطات برون مرزی بانک توسعه صادرات ایران در پسابرجام افزایش یافته است

روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران: درحال حاضر بانک توسعه صادرات علاوه بر امکان تبادل مبادله کلید رمز و تبادل پیام (RMA) با ۱۲۰ بانک، با ۲۲ بانک حساب افتتاح شده فعال شده دارد و ۱۰ بانک دیگر نیز در مراحل افتتاح حساب قراردارند./ همچنین شماری از بانکهای خارجی نیز در حال تبادل مدارک و مذاکرات اولیه هستند.
این گزارش می‌افزاید: امکان ارسال حواله، برات و صدور اعتباراسنادی با ۵۴ بانک بصورت مستقیم و غیر‌مستقیم فراهم شده و ایجاد این امکان برای ۱۳ بانک دیگر نیز در شرف انجام است.

به گزارش عیارآنلاین،با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیش‌ از تحریم‌های ظالمانه و طی ۱۵ سال فعالیت، روابط کارگزاری بانک توسعه صادرات ایران، با حدود ۴۰۰ بانک در سراسر جهان برقرار شده بود ولی در دوران تحریم، ارتباط با این بانک‌ها قطع شد تا اینکه به دنبال به ثمر رسیدن برجام و طی ۵ ماه اخیر، با تلاش‌های مدیریت امور بین الملل بانک توسعه صادرات ایران ارتباط با ۱۲۰ بانک منطقه‌ای و بین‌المللی برقرار شد.
بر اساس این اطلاعیه، در حال حاضر پس از بررسی های اولیه و در نظر گرفتن اولویتهای این بانک در کشورهای مختلف جهان، با ۲۷۷ بانک در قاره ها و کشورهای مختلف درخواست روابط کارگزاری ارسال شده است.
مهمترین کشورهایی که تاکنون در مسیر برقراری مجدد ارتباط بین بانکی با ایران قرار گرفته اند، شامل ایتالیا، اسپانیا، آلمان، بلژیک، اتریش، روسیه، ترکیه، چین، ژاپن و عمان هستند.
براساس این گزارش، درحال حاضر بانک توسعه صادرات علاوه بر امکان تبادل مبادله کلید رمز و تبادل پیام (RMA) با ۱۲۰ بانک، با ۲۲ بانک حساب افتتاح شده فعال شده دارد و ۱۰ بانک دیگر نیز در مراحل افتتاح حساب قراردارند. همچنین شماری از بانکهای خارجی نیز در حال تبادل مدارک و مذاکرات اولیه هستند.
این گزارش می‌افزاید: امکان ارسال حواله، برات و صدور اعتباراسنادی با ۵۴ بانک بصورت مستقیم و غیر‌مستقیم فراهم شده و ایجاد این امکان برای ۱۳ بانک دیگر نیز در شرف انجام است.
گفتنی است، اداره روابط بین الملل این بانک، در جهت تحقق برنامه جامع بین المللی بانک توسعه صادرات ایران، با توجه به رفع موانع ارتباط بین المللی بین بانکی تلاش برای توسعه روابط کارگزاری با بانک‌های معتبر جهان شامل بانک‌های بزرگ و اگزیم بانک‌ها را همچنان در دستور کار خود دارد.

منبع: بنکر

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: