تمایل دانش‌آموزان در انتخاب رشته به شاخه نظری بیشتر است

افشانی، مدیرکل دفتر متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش: بیشتر دانش آموزان در پایه نهم به شاخه نظری و رشته تجربی می روند. حتی در دوره متوسطه نظری نیز گرایش به رشته تجربی بیشتر بوده و در حال کنترل است تا به طور متوازن دانش آموزان در ۴ رشته ریاضی، تجربی، انسانی و معارف سوق پیدا کنند.

انتخاب رشته _هدایت تحصیلیبه گزارش عیارآنلاین، قربانعلی افشانی در پاسخ به این سوال که در سال تحصیلی جدید چه تعداد دانش آموز متوسطه نظری وارد مدارس می شوند؟، اظهار کرد: امسال یک میلیون دانش آموز پایه نهم در دوره متوسطه اول مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: این تعداد دانش آموز بعد از ورود به دوره متوسطه دوم در ۳ شاخه نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل خواهند کرد. در واقع این تعداد دانش آموز امسال در دوره متوسطه دوم ( پایه دهم) تحصیل می کنند.
مدیرکل دفتر متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش افزود: براساس توزیع متوازن و در نظر گرفتن پارامترهای علاقه، نیاز، استعداد و بازارکار؛ ثبت نام از دانش آموزان در دوره متوسطه نظری انجام می شود.
تمایل به شاخه نظری بیشتر است
افشانی بیان کرد: بیشتر این دانش آموزان به شاخه نظری و رشته تجربی می روند. حتی در دوره متوسطه نظری نیز گرایش به رشته تجربی بیشتر بوده و در حال کنترل است تا به طور متوازن دانش آموزان در ۴ رشته ریاضی، تجربی، انسانی و معارف سوق پیدا کنند.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: