آموزش ۴ هزار سرباز معلم از دو هفته دیگر آغاز می شود

حسینی، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش: با مکاتباتی که با ستاد کل نیروهای مسلح انجام گرفت قرار شد تا ۱۵ روز آینده با همکاری سپاه ظرفیت لازم برای آموزش سرباز معلمان ایجاد و دوره آموزشی این نیروها برگزار شود.

سرباز معلم_ ریاضی_مدرسه_مدارسبه گزارش عیارآنلاین، حسن حسینی اظهار کرد: لغو دوره آموزشی ۴ هزار سرباز معلم به دلیل پرداخت نشدن هزینه دوره آموزشی به سپاه درست نیست. طبق نامه ای که سپاه فرستاده همه هزینه های دوره های آموزشی سرباز معلمان در سال های گذشته پرداخت شده است.

وی گفت: طبق توافق انجام شده با سپاه پاسداران قرار شد ۷۰ درصد هزینه امسال دوره آموزشی سرباز معلمان به حساب سپاه واریز شود و دستور واریز آن را نیز معاون پشتیبانی آموزش و پرورش صادر کرده است.
مدیرکل امور اداری آموزش و پرورش افزود: در صورتیکه سپاه پاسداران تعهد کند ظرف حداکثر دو هفته آینده دوره آموزشی سرباز معلم را آغاز کند حداکثر تا دو تا سه روز آینده هزینه دوره آموزشی سرباز معلمان به حساب سپاه واریز خواهد شد.
حسینی گفت: در صورتی که تاریخ اعزام سرباز معلمان به اول آبان موکول شود این سربازان پس از گذشت چهار ماه از شروع سال تحصیلی وارد مدارس می شوند و بنابراین چهارهزار کلاس درس بدون معلم خواهد بود.
وی افزود: با جلسه آموزش و پرورش و ستاد نیروهای مسلح جذب چهارهزار سرباز معلم در تاریخ هفتم فروردین امسال صادر شد و این مجوز به استان ها بخشنامه و سهمیه هر استان نیز مشخص شده است.
مدیرکل امور اداری آموزش و پرورش تاکید کرد: اسامی سرباز معلمان اول خرداد امسال به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال شد و با قراردادی که با سپاه پاسداران برای آموزش این سربازان منعقد شد قرار شده است دوره آموزشی سه ماهه آنان در سپاه برگزار شود.
حسینی گفت: ۲۹ خرداد سپاه پاسداران به آموزش و پرورش اعلام کرد ظرفیت لازم برای آموزش سرباز معلمان را ندارد بنابراین تاریخ اعزام سرباز معلمان از اول تیر به اول آبان موکول شده است.

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: