۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷

هم اکنون ۸ هزار مهد روستا تحت اداره سازمان‌های بین‌المللی در کشور فعالیت می‌کنند

روح‌افزا، معاون شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی: هم اکنون ۸ هزار مهد روستا در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که سازمان‌های بین‌المللی در حال اداره آنها هستند / نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی با حضور در جلسات ما می‌گویند که در بحث حقوق کودکان فعالیت می‌کنند و در این رابطه سندی را نیز تهیه کرده‌اند که با مخالفت نهادهای نظارتی کشور عنوان سند را به برنامه عمل تغییر داده‌اند و در حال آموزش کودکان و نوجوانان ایرانی هستند./هم اکنون در برخی از سفارتخانه‌ها مهدهای کودک نیز تشکیل شده است از سوی دیگراین سفارتخانه‌ها مدارسی را برای آموزش فرزندان کارکنان خود دارند که در این مدارس از دانش‌آموزان ایرانی با هزینه‌های بالا نیز ثبت‌نام می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، فرشته روح‌افزا با اشاره به اینکه شورای فرهنگی و اجتماعی زنان زیرمجموعه شورای عالی فرهنگی به بحث آموزش‌های ارائه شده توسط سفارتخانه‌ها و از منظر نظارت بر این موضوع ورود پیدا کرد، اظهار داشت: هم اکنون در برخی از سفارتخانه‌ها مهدهای کودک نیز تشکیل شده است از سوی دیگراین سفارتخانه‌ها مدارسی را برای آموزش فرزندان کارکنان خود دارند که در این مدارس از دانش‌آموزان ایرانی با هزینه‌های بالا نیز ثبت‌نام می‌کنند.

وی افزود: سفارتخانه‌ها آن دسته از دانش‌آموزان ایرانی که در کشور آنها متولد شده‌اند را ثبت‌نام کرده و با آموزش‌های خود تربیت می‌کنند به عنوان مثال برخی از والدین برای ادامه تحصیل به کشور اروپایی سفر کرده و فرزندشان در این کشور به دنیا می‌آید اماهم اکنون در ایران زندگی می‌کند.

معاون شورای فرهنگی و اجتماعی زنان گفت: سفارتخانه‌ها در قالب آموزش‌ها و برنامه‌های فرهنگی خود اهداف خاصی را دنبال می‌کنند. همچنین مهد کودک‌هایی را مطابق با برنامه سازمان های بین المللی ایجاد کرده‌اند؛ مشکلی که هم اکنون در کشور با آن مواجه هستیم این است که علاوه بر فعالیت سازمان‌های بین المللی، سفارتخانه‌ها نیز برای خود آموزش‌های خاصی را ارائه می‌کنند.

روح افزا ادامه داد: هم اکنون ۸ هزار مهد روستا در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که سازمان‌های بین‌المللی در حال اداره آنها هستند و کودکان روستایی تحت برنامه این سازمان‌ها تربیت می‌شوند، این موارد در حال بررسی است.

وی مطرح کرد: در بحث رصد جمعیتی به نقش سازمان‌های بین‌المللی در تربیت کودکان ایرانی و ورود آنها به آموزش و پرورش می‌پردازیم. باید توجه داشت که آموزش‌های ارائه شده در سفارتخانه‌ها موضوع اصلی نیست بلکه آنها از طریق این آموزش‌ها در حال انتقال فرهنگ خود به جامعه ایرانی هستند و افرادی را تربیت خواهند کرد که برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی رفته و پس از آن به ایران بازمی‌گردند و در حالی که با فرهنگ و ارزش‌های خود بیگانه هستند در برخی موارد ممکن است در پست‌های کلیدی جامعه نیز حضور یابند.

معاون شورای فرهنگی و اجتماعی زنان گفت: هم اکنون چنگک سفارتخانه‌ها را در بحث آموزش به ویژه آموزش زبان در کشور شاهدیم و در این قالب است ممکن است فعالیت‌های فرهنگی صورت گیرد.

روح‌افزا با اشاره به اینکه متأسفانه برخی نهادهای دولتی نیز عنوان می‌کنند که سازمان‌های بین‌المللی در بحث هدایت مهدکودک‌ها اقدامات صحیحی انجام می‌دهند و باید از آنها تبعیت کنیم، افزود: نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی با حضور در جلسات ما می‌گویند که در بحث حقوق کودکان فعالیت می‌کنند و در این رابطه سندی را نیز تهیه کرده‌اند که با مخالفت نهادهای نظارتی کشور عنوان سند را به برنامه عمل تغییر داده‌اند و در حال آموزش کودکان و نوجوانان ایرانی هستند.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: