۲۸ خرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
مدیربخش فراساحل فاز ١٩:

١٠٠ درصد عملیات ساخت سکوها توسط سازندگان داخلی اجرا می شود

مدیر بخش فراساحل فاز ١٩ پارس جنوبی با اشاره توانمندی ساخت داخل در بخش فراساحل اظهارکرد: تقریبا ١٠٠ درصد عملیات ساخت سکوهای فاز ١٩ شامل مهندسی، تامین کالا و ساخت سکوها از سوی سازندگان داخلی انجام شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا رجایی، مدیر بخش فراساحل فاز ١٩ شرکت نفت و گاز پارس در حاشیه بارگیری سکوی ١٩A پارس جنوبی با اشاره به توانمندی سازندگان ایرانی در بخش فراساحل این فاز، اظهارکرد: هم اکنون شاهد توانمندی بخش داخلی در بخش ساخت سکوهای فاز ١٩ شامل مهندسی، تامین کالا و ساخت هستیم به نحوی که تقریبا ١٠٠ درصد این عملیات از سوی کارشناسان ایرانی انجام شده است.

وی با بیان این که در گذشته بخش اعظمی از فعالیتهای مربوط به فراساحل از سوی شرکتهای خارجی در ایران انجام می شد، ادامه داد: این در حالی است که امروز در فرآیند ساخت و نصب سکوهای پارس جنوبی شاهد توانمندی سازندگان داخلی هستیم.

مدیر بخش فراساحل فاز ١٩ پارس جنوبی اظهارکرد: شاید تا ۶ ماه پیش هنگام عملیات بارگیری شاهد حضور یک نیروی خارجی برای انجام این عملیات بودیم در حالی که امروز در فرآیند بارگیری سکوی ١٩A پارس جنوبی شاهد انجام این عملیات از سوی نیروهای ایرانی هستیم که این موضوع نشان دهنده توانمندی بخش داخل در فراساحل است.

به گزارش شانا، عملیات بارگیری سکوی ١٩A پارس جنوبی که دومین سکوی این فاز است ازروز پنجشنبه (٢٧ خردادماه) آغاز شد و امروز به پایان می رسد. براساس برنامه ریزی انجام شده این سکو تا پایان تیرماه در خلیج فارس نصب و آبانماه نیز راه اندازی می شود که با راه اندازی آن ۵٠٠ میلیون فوت مکعب به ظرفیت برداشت از میدان گازی پارس جنوبی اضافه می شود.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: