۲۹ خرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۴
مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران

طرح‌های توسعه جدید در صنعت نفت تعریف شود/ محکومیم برای آبادانی کشور تلاش کنیم

مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه بسیاری از طرح‌های توسعه در مرحله اتمام و بهره‌برداری هستند بر ضرورت تعریف طرح‌های توسعه ای جدید در صنعت نفت تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت رکن الدین جوادی در مراسم تودیع خود و معارفه مدیرعامل جدید شرکت ملی نفت ایران که صبح امروز (۲۹ خردادماه) با حضور وزیر نفت و مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و شرکت های زیرمجموعه در سالن کنفرانس شهید بهشتی در ساختمان اصلی وزارت نفت برگزار شد، گفت: در طول دوران این سه سال خدمت در مجموعه نفت فرصت زیادی برای یادگیری و آموزش فراهم بود که استفاده کردم و در حد و وسع خود برای پیشبرد اهداف این صنعت عظیم تلاش کردم که امیدوارم خداوند این تلاش را بپذیرد و ذخیره آخرت باشد.

وی وزیر نفت را فردی باهوش، با تجربه و با جسارت تصمیم گیری بالا معرفی و از وی بابت پذیرش درخواستش مبنی بر جدا شدن از سمت مدیرعاملی نفت، صمیمانه قدردانی کرد.

جوادی از علی کاردر بابت پذیرش سمت مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران با کش و قوس های فراوانی که این انتخاب داشت، تشکر کرد و به وی خیر مقدم گفت و اظهار امیدواری کرد که بتواند بسان سال‌های گذشته همچنان با انرژی و با انگیزه قوی در سمت جدید ایفای وظیفه کند.

وی با اشاره به وظیفه سنگینی که بر دوش شرکت ملی نفت ایران برای احیای اقتصاد کشور، وجود دارد، اظهار کرد: امیدوارم این بار سنگین به نحو مطلوب و در حداقل زمان به سر منزل مقصود برسد.

جوادی اظهار کرد: هر موفقیتی در دوران مدیریت بنده در مجموعه صنعت نفت حاصل شده همگی با راهنمایی وزیر نفت و تلاش و همکاری مجموعه مدیران و ستاد وزارت نفت بوده است و هر کاستی و نقصان حاصل کوتاهی و ضعف بنده بوده است که صمیمانه از بابت آن پوزش می طلبم.

وی ادامه داد: اداره سازمانی به این بزرگی آن هم در شرایط خاصی که بی سابقه بود (تحریم های اعمالی کشورهای غربی علیه ایران) و حتی برای پرداخت حقوق کارکنان با چالش روبه رو بودیم واقعا کار سختی بودیم که جز در سایه همکاری و دست در دست هم گذاشتن مجموعه نفت میسر نبود.

جوادی از مجموعه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران بابت برداشتن های گام های جدی و بی دغدغه برای عبور از مشکلات تشکر و اظهار امیدواری کرد که مجموعه جدید همچنان با همان قدرت و اقتدار برای پیشبرد اهداف این صنعت که چشم و چراغ کشور است، ادامه مسیر دهند.

به گفته وی هم اکنون طرح های زیربنایی جدی و طرح های در دست اقدام مانند طرح توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی و میدان های مشترک غرب کارون به تدریج به مرحله بهره برداری می‌رسند از این رو باید طرح های توسعه ای جدید بنا نهاده شوند که این امر به عزم و اراده جدی نیازمند است که امیدوارم با تلاش مدیرعامل جدید این اتفاق هر چه سریع تر عملیاتی شود.

جوادی اظهار کرد: هم اکنون صنعت نفت با کمبود نیروی انسانی آموزش دیده و به روز مواجه است که این کار باید هر چه سریع تر به سامان برسد.

وی جذب نیروی انسانی جدید، ارتقا نیروهای با کیفیت موجود و سرمایه گذاری در این زمینه را موتوری قوی برای ادامه حیات صنعت نفت خواند و گفت: اصلاح، تسهیل و به روز کردن فرآیندها برای حضور قوی در بازارهای بین المللی و تعامل با اقتصاد نفتی نیز ضرورت دارد.

جوادی با تاکید بر اینکه “ما محکومیم که برای آبادانی کشور تلاش کنیم“، اظهار کرد: در طول دوران مدیریت مجموعه نفت همواره تلاش کرده ام که نفت وارد فضایی غیر از فضای حرفه ای خود نشود و تلاش کرده‌ام که نفت را از فضای سیاسی کاری دور نگه دارم.

وی افزود: ما بازوانی هستیم که برای مدت کوتاهی بار بر دوش کشیدن این امانت را عهده دار شده‌ایم و آنقدر وقت نداریم که ذهنمان را وارد حواشی کنیم. زمان آن‌قدر کوتاه است که فرصتی برای دعوا و برآوردن انتظارات مشروع و نامشروع و در گیر حاشیه شدن باقی نمی گذارد.

جوادی از مکتوب کردن تجربیات کاری خود در طول دوره سه ساله خدمت خود در سمت مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران خبر داد و گفت: این تجربیات حاصل بسیاری از کارها و تصمیمات و هزینه آن بر دوش کشور بوده از این رو موظفیم که آن را مکتوب کنیم.

مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: نتایج مثبت حاصل از تجربیات می‌تواند چراغ راه آیندگان و نتایج منفی آن می تواند درسی آموزنده باشد.

جوادی از تمامی همکاران خانم و آقا که در به ثمر رساندن اهداف تولید و صادرات صنعت نفت وی را همراهی کردند و همچنین از همکاران فعال در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت نفت و گاز پارس، شرکت نفت فلات قاره، شرکت مهندسی و توسعه نفت، شرکت نفت مناطق مرکزی و سایر شرکت‌ها و همچنین از تمامی مدیران ستادی، صمیمانه قدردانی کرد.

 منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: