۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶
معاون فنی و بازرگانی کشتیرانی:

کشتیرانی قرارداد جدید برای ساخت کشتی با خارجی‌ها امضا نکرده است

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تا کنون هیچ قرارداد ساخت کشتی با کارخانجات کشتی سازی خارجی امضا نکرده و صرفا در پی احیای قراردادهای دوران تحریم است.

به گزارش عیارآنلاین، کاپیتان امیر سامان ترابی‌زاده موضوع قرارداد ساخت کشتی توسط خارجی‌ها را رد کرده و اظهار داشت: چنین موضوعی که اخیرا در برخی از رسانه‌ها مطرح شده، به هیچ عنوان واقعیت ندارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌های کشتیرانی در دنیا به هیچ عنوان اقدام به ساخت کشتی با منابع مالی خود نمی‌کنند، بلکه با استفاده از فاینانس آن را عملی می‌کنند که در بسیاری از اوقات پیشنهادات فاینانس ۱۰۰ درصدی به شرکت‌های کشتیرانی داده شده است.

وی افزود: این در حالی است که در داخل کشور علی‌رغم نقل قول‌های متفاوت امکان فاینانس وجود ندارد.

پیش از این در هفته اخیر خبرگزاری‌های کره خبر از امضای تفاهم‌نامه ۲٫۴ میلیاردی ایران با کشتی‌سازان کره‌ای را داده بودند و گفته بودند: شرکتهای HHI و DSME سرگرم مذاکره با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت نفت فلات قاره ایران برای قرار‌دادهایی به منظور ساخت کشتی‌های کانتینری، کشتی‌های فله‌بر و نفت‌کش‌هایی هستند که ارزش آنها در مجموع به حدود ۲٫۴ میلیارد دلار می‌رسد.

با این همه این مذاکرات هنوز به مرحله‌‌ عقد قرار‌داد رسمی نرسیده و تنها تفاهم‌نامه امضا شده است.

این در حالی است که شرکت‌های کشتی‌سازی کره جنوبی در رقابت شدیدی با سایر کشتی‌سازی‌های خارجی از جمله شرکت‌های چینی برای برنده شدن در پروژه‌های کشتی سازی ایران هستند.

منبع: فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: