۲۴ خرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۲
گزارش ماهانه اوپک (1)

تولید ۳٫۵۶۲ میلیون بشکه‌ای نفت ایران در می ۲۰۱۶

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران در می ۲۰۱۶ برابر با اردیبهشت ماه امسال ۳میلیون و ۵۶۲ هزار بشکه نفت در روز نفت تولید کرده است که ۸۹ هزار و ۲۰۰ بشکه در روز از ماه پیش از آن بیشتر است.

به گزارش عیارآنلاین، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تولید نفت ایران در ماه می ۲۰۱۶ برابر با اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ به ۳ میلیون و ۵۶۲ هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن ۸ هزار و ۲۰۰ بشکه در روز بیشتر است.

 بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۳ کشور عضو این سازمان در ماه می ۲۰۱۶ (اردیبهشت ۹۵)  ۳۲ میلیون و ۳۶۱ هزار بشکه در روز عنوان شده است.

این رقم نسبت به تولید ماه آوریل ۹۹ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز کاهش یافته است. اوپک در ماه آوریل روزانه ۳۲ میلیون و ۴۶۱ بشکه نفت تولید کرده بود.

تولید نفت عربستان نیز با ۸۴ هزار بشکه در روز افزایش نسبت به ماه پیش از آن به ۱۰٫۲۴۱ میلیون بشکه در روز رسید. عربستان در ماه آوریل ۱۰٫۱۵۷ میلیون بشکه نفت تولید کرده بود.

بر اساس این گزارش، از ۱۳ کشور عضو اوپک ۶ کشور در این ماه بیش از ۴۵۶ هزار و ۴۰۰ بشکه تولید نفت خود را کاهش داده‌اند، این کشورها عبارتند الجزایر، آنگولا، عراق، لیبی، نیجریه و ونزوئلا که تولید نفت نیجریه به علت حملات به تاسیسات نفتی این کشور بیشترین میزان (۲۵۱ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز) کاهش را داشته است.

همچنین تولید نفت اکوادر، اندونزی، ایران، کویت، قطر، عربستان و امارات در مجموع حدود ۳۵۶ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز افزایش یافته است.

تولید نفت ۱۳ کشور عضو اوپک در ماه می به این شرح است: الجزایر ۱٫۰۸۰ میلیون بشکه در روز ، آنگولا ۱٫۷۷۳، اکوادر ۰٫۵۴۹، اندونزی ۰٫۷۴۰، ‌ایران ۳٫۵۶۲، عراق ۴٫۲۸۱، کویت ۲٫۷۴۰، لیبی ۰٫۲۹۶، نیجریه ۱٫۴۲۴،‌ قطر ۰٫۶۵۹، عربستان ۱۰٫۲۴۱، امارات ۲٫۸۲۶ و ونزوئلا ۲٫۱۸۸ میلیون بشکه در روز.

 منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: