هم پوشانی ۱۰ میلیون بیمه های درمانی

معاون پژوهش های فرهنگی-اجتماعی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم پوشانی ۱۰ میلیونی در خصوص دفترچه های بیمه درمانی وجود دارد، تاکید کرد: با تشکیل سازمان بیمه سلامت نباید هم پوشانی های مذکور ادامه پیدا می کرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر ایروان مسعودی معاون پژوهش‌های فرهنگی-اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست علنی سه‌شنبه، ۲۵ خرداد مجلس پس از قرائت گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاصل ادغام ۳ وزارتخانه ای است که سنخینی با هم ندارد ولی این پیشنهاد دولت های گذشته مبنی بر ادغام، به تصویب مجلس رسید.

وی ادامه داد: با وجود گذشت ۴ سال از تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون ساختار و وظایف وزارتخانه مذکور به تصویب مجلس نرسیده و نحوه اداره صندوق های زیرمجموعه وزارت تعاون هنوز مشخص نیست.

معاون پژوهش‌های فرهنگی-اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به کسری بودجه سازمان تامین اجتماعی افزود: اگر روند مطالبات تامین اجتماعی از دولت تداوم یابد مشکلات بیشتری به وجود می‌آید.

معاون پژوهش‌های فرهنگی-اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم پوشانی در خصوص بیمه‌های درمانی باید مورد رسیدگی قرار گرفته شود و باید توجه داشت با وجود جمعیت ۷۸ میلیون نفری حدود ۸۸ میلیون دفترچه بیمه وجود خواهد داشت که بیانگر هم پوشانی ۱۰ میلیونی در خصوص بیمه‌ها است. این در حالی است که با تشکیل سازمان بیمه سلامت نباید هم پوشانی‌های مذکور ادامه پیدا می‌کرد.

منبع: مرکز پژوهش های مجلس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: