رونمایی از درگاه توانمندسازی شرکت های دانش بنیان

درگاه توانمندسازی شرکت های دانش بنیان به نشانی CBD.NSFUND.IR از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت برخط برای ارایه خدمات به شرکت های دانش بنیان سراسرکشور با حضور دکتر بهزاد سلطانی رییس صندوق نوآوری وشکوفایی رونمایی شد.

به گزارش عیارآنلاین، ‌ دکتر رضا نقی زاده مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی شامگاه یکشنبه در نشست رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص راه اندازی این درگاه گفت: حمایت از شکل گیری شرکت های دانش بنیان و خوشه های نوآوری، ارایه خدمات تجاری سازی و مدیریت فناوری، خدمات یادگیری، مشاوره ساعتی به شرکت ها و خدمات حمایت از توسعه زیر ساخت رقابتی از اهداف اصلی این درگاه است.
وی بیان کرد:درحال حاضر در این درگاه بیش از ۱۰۰ دوره توانمندسازی برای شرکت های دانش بنیان طراحی شده است.
نقی زاده افزود: با توجه به اینکه ۶۰درصد شرکت های دانش بنیان نوپا هستند، بیش از هزار ساعت مشاوره ساعتی برای شرکت های دانش بنیان نوپا در نظر گرفته شده است .
وی با اشاره به اینکه برای سال جاری ۱۵۰ خدمت توانمندسازی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است ادامه داد: در سال گذشته ۵۱ شرکت دانش بنیان برای حضور در جوایز ملی و ۱۹ شرکت نیز برای اخذ استانداردهای بین المللی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت شدند، امسال نیز با راه اندازی این درگاه ارایه خدمات به این شرکت ها افزایش خواهد یافت.
وی گفت: ویژگی برخط این درگاه این امکان را برای شرکت های دانش بنیان فراهم می کند که در هرنقطه از کشور از خدمات توانمندسازی در نظر گرفته شده برای شرکت های دانش بنیان استفاده کنند.
نقی زاده افزود:امیدواریم با ارایه خدمات توانمندسازی در کنارحمایت مالی که صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان انجام می دهد،شاهد یک حرکت نوین در اقتصاد دانش بنیان کشور باشیم.
وی گفت: در این درگاه حمایت از دریافت ۱۴ استاندارد ملی و بین المللی و نیزبرگزاری ۱۵ کارگاه آموزشی برای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.در حال حاضر دو هزار و ۴۰۹ شرکت دانش بنیان در کشور فعال است .

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: