راه اندازی دوباره ارج به اندازه یک کارخانه جدید هزینه دارد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه راه اندازی دوباره کارخانه ارج به اندازه یک کارخانه جدید هزینه دارد گفت:حدود ۴۰ درصد از لوازم‌خانگی موجود در بازار مصرف کشور، به طور آماده از خارج کشور آمده‌ و در بازار داخلی برای خود جا باز کرده اند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد طحان‌پور اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد بازار مصرف لوازم‌خانگی تولید داخل است که برندهای داخلی  یا برندهای خارجی است که در داخل تولید می‌شود و زمینه انتقال تکنولوژی برخی آنها به ایران نیز فراهم آمده است.

وی افزود: حدود ۴۰ درصد از لوازم‌خانگی موجود در بازار مصرف نیز به طور آماده از خارج کشور آمده‌اند و در بازار داخلی برای خود جا باز کرده اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ادامه داد: بیش از ۴۰۰ برند و نشان کالای داخلی در بخش لوازم خانگی کشور فعال هستند به طوری که در بخش اجاق گاز سازی حدود ۲۵۰ برند و  ۱۵۰ برند در بخش‌های  بخاری، کولر و آب گرمکن داخلی داریم.

طحان‌پور اضافه کرد: برندهای ناشناسی با مشتریان خود، نیز در استان‌های کشور وجود دارند که اطلاعات زیادی از آنها نداریم.

وی در خصوص تعطیلی کارخانه ارج تصریح کرد: تکذیب تعطیلی کارخانه ارج نادرست  و از نظر ما تعطیل است و این کارخانه تا زمانی که واگذار نشود، امکان احیای آن وجود ندارد.

طحان‌پور با بیان اینکه راه اندازی دوباره کارخانه ارج به اندازه یک کارخانه جدید هزینه دارد گفت:  برای راه اندازی دوباره این کارخانه باید به اندازه یک کارخانه جدید هزینه شود زیرا خط تولید این کارخانه مربوط به ۵۰ سال قبل است.

وی تاکید کرد: در حوزه لوازم‌خانگی دیگر کارخانه ای مشابه این برند وجود ندارد و سایرین با توجه به اینکه مربوط به بخش خصوصی هستند، مشکلات حادی مانند ارج ندارند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: