۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۰

نماینده مجلس: ضرورت ارتقاء امکانات دامپزشکی برای روستائیان

نماینده مردم باغملک و ایذه در مجلس با بیان اینکه تولید به مصرف نبودن محصولات عشایر سود مناسبی را نصیب واسطه گر می کند، گفت: دامداران نمی توانند محصول را مستقیم در بازار بفروش برسانند .

به گزارش عیارآنلاین، هدایت الله خادمی درباره  مشکلات دامدارن عشایری، خاطرنشان کرد:  امکانات دامپزشکی باید برای دامداری ها  افزایش یابد زیرا دامدارها با  ایجاد بیماری و ویروث دامی  بسیار  متضررمیشوند و  این در حالی است که  بسیاری  از دامداران  زیر پوشش بیمه نیستند.

  نماینده  مردم ایذه و باغملک درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمبود دامپزشک  برای دامداران عشایری یکی از معضلات است که دامداران را با مشکلات  عدیده ای روبرو کرده  است،  تصریح کرد: دامداران  عشایری  نمی توانند محصولات خود از تولید به بازار مصرف منتقل کنند و این در حالی است که دراین  راستا دامداران مجبور هستند محصولات خود را به واسطه ها  واگذارکنند که در نهایت  این واگذاری  سود به جیب دلالان خواهد رفت.

 وی با بیان اینکه  عشایر برای  مشکلات حمل ونقلی  کوچ مجبور هستند بیساری از تولیدات  را  مستقیم به چرخه مصرف  ببرند، ادامه داد:   صنایع تبدیلی نیاز امروز دامداری های کشور  است زیرا  دامدار می تواند محصولات فرآروری شده وارد بازار مصرف  کنند.

   نماینده  مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای  اسلامی ، یادآورشد:  دامداریهای کشورباید با صنایع تبدیلی  مدرن عجین شوند  و این در حالی است که ما در  برخی اوقات  شاهد گوشت وارداتی  در کشور بوده ایم  که این امر نمی تواند  برای ما  از منظر اقتصادی  مثمر ثمر باشد  پس اگر خواهان بهره وری اقتصادی  در  صنعت دامداری هستیم  باید  با  بازاریابی تخصصی بازار مناسبی برای صادرات محصولات دامی تعیین  کنیم.

 نماینده  مردم ایذه و باغملک در مجلس با بیان اینکه محدودیت چرا دامداران عشایری  را با  مشکل روبرو کرده است، گفت:  دامداری  ها باید به سمت روش های سنتی  سوق داده شوند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: