تداوم وعده‌های بی سرانجام مدیران عمران شهرهای جدید/تحویل ۲۴ هزار واحد پردیس در سال ۹۶

در حالی معاون وزیر راه وعده اتمام پروژه‌های مسکن مهر شهرهای جدید به استثنای پردیس را تا بهمن پارسال داده بود که مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن این شرکت گفت: امسال ۶۸ هزار واحد تحویل متقاضیان می‌شود، سال آینده نیز ۲۴ هزار واحد پردیس تحویل می شود.

به گزارش عیارآنلاین، اردیبهشت پارسال محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که غیر از پردیس پروژه مسکن مهر تا دهه فجر امسال در تمام شهرهای جدید کشور به اتمام می‌رسد، گفته بود: مردم‌محوری در ساخت‌وساز از اهداف اصلی ماست.

وی با بیان این‌که”تا دهه فجر امسال پروژه مسکن مهر را غیر از شهر پردیس، در تمام شهرهای جدید کشور به اتمام خواهیم رساند” اظهار کرد: وظیفه تکمیل و تحویل پروژه‌های مسکن مهر شهرهای جدید کشور از سال ۹۲ به ما محول شده و برای محقق شدن شعار سال باید تلاش بسیاری کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی تصریح کرد: غیر از پردیس که پروژه مسکن مهر در این شهر نسبت به دیگر شهرها دیرتر کلید خورد، افتتاح هیچ پروژه مسکن مهری بعد از دهه مبارک فجر قابل قبول نخواهد بود.

وی گفت: برای حل مشکلات تأمین هزینه‌های روبنایی مسکن مهر از تهاتر زمین به‌طور مستقیم عبور کرده‌ایم و از شیوه نوین واگذاری استفاده می‌کنیم که در این روش زمین‌های پردیس با قیمت کارشناسی شده به بانک مسکن واگذار شد.

این در حالی بود که این وعده مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران به سرنوشت وعده‌های پیشینش دچار شد و پروژه‌های مسکن مهر این شهرهای در کل سال ۹۴ درجا زدند. به‌عنوان نمونه وعده افتتاح ۴۵۰۰ واحد فاز ۱۱ پردیس پس از سه بار خلف وعده هنوز در سال ۹۵ محقق نشده است. تازه مدیرعامل این شرکت پس از ماه‌ها کشمکش با برخی اعضای هیئت مدیره عطای این پُست را به لقای آن بخشید تا به این ترتیب شرایط دشواری را برای طرح مسکن مهر این شهر رقم بخورد.

در این وضعیت مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهرهای جدید گفته است: امسال ۶۸هزار و ۹۴۴ واحد از سایت مسکن مهر شهرهای جدید به طور حتمی به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

نادر عربی افزود: براساس برنامه‌های تنظیم شده قرار است پرونده مسکن مهر در شهرهای جدید تا پایان سال بسته شود، ولی با توجه به مشکلات شهر جدید پردیس قول تکمیل و بهره‌برداری حدود ۲۴ هزار و ۹۸ واحد از این شهر به سال ۹۶ موکول شده است.

به گزارش تسنیم، به جز وعده‌ که با مدیران شرکت عمران شهرهای جدید ایران عجین شده،‌ این شرکت عملکرد چندان شفافی در بحث انتشار آمار پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن مهر نداشته است. مشخص نیست این پروژه‌ها در دولت یازدهم چه میزان پیشرفت داشته و واحدهای آن در چه مرحله‌ای قرار دارد.

متقاضیان مسکن مهر حدود سه سال است که گرفتار خلف وعده‌های متعدد و البته کشمکش داخلی در شرکت‌های زیرمجموعه عمران شهرهای جدید شده‌اند. مسئله ای که دود آن به چشم متقاضیان رفته و می‌رود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: