۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳
همزمان با اوج گرفتن گرما رقم خورد

روند افزایشی پیک مصرف برق/ رکود ۴۵ هزار و ۶۵۶ مگاوات به ثبت رسید

پیک مصرف برق از ابتدای هفته گذشته روندی افزایشی را طی کرد و از ۴۰ هزار و ۶۹۶ مگاوات در روز شنبه به ۴۴ هزار و ۱۸۸ مگاوات در روز یکشنبه رسید. روز دوشنبه نیز مصرف برق رقم ۴۵ هزار و ۳۴۴ مگاوات را در نوردید و در نهایت در روز سه شنبه به اوج خود یعنی ۴۵ هزار و۶۵۶ مگاوات رسید.

به گزارش عیارآنلاین، در هفته منتهی به ۲۱ خرداد ماه، پیک به رقم ۴۵ هزار و۶۵۶ مگاوات رسید که یک‌هزار و ۲۳۱ مگاوات نسبت به هفته پیش از آن ( منتهی به ۱۴ خرداد ماه)افزایش نشان می‌دهد که رقم قابل تاملی است.

با این حال این رقم همچنان نسبت به پیک هفته مشابه سال گذشته، اندکی پایین تر است به طوری که در هفته مشابه سال گذشته به ۴۶ هزار و ۵۵۶ مگاوات رسیده بود.

به طور کلی در هفته گذشته پیک مصرف برق روندی افزایشی را طی کرد و از ۴۰ هزار و ۶۹۶ مگاوات در روز شنبه به ۴۴ هزار و ۱۸۸ مگاوات در روز یکشنبه رسید .در روز دوشنبه نیز مصرف برق رقم ۴۵ هزار و ۳۴۴ مگاوات را در نوردید و در نهایت در روز سه شنبه به اوج خود یعنی ۴۵ هزار و۶۵۶ مگاوات رسید.

اما به تدریج از روز چهارشنبه که دمای هوا اندکی خنک تر شد این میزان به ۴۴ هزار و ۶۳۴ مگاوات کاهش یافت و در روزهای پایانی هفته نیز با تعطیلی دستگاه‌های خدمات رسان و شرکت‌های دولتی و خصوصی روند کاهشی را تا رسیدن به ۴۲ هزار و ۷۰۰ مگاوات را طی کرد.

ذکر این نکته ضروری است که بیشترین میزان مصرف برق از ساعت‌های ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر رخ می دهد و مشترکان برق در سراسر کشور می توانند تنها با رعایت نکاتی ساده چون استفاده از دور کند کولرهای آبی و تنظیم درجه کولرهای گازی بین ۲۲ تا ۲۶ درجه، کمک شایانی به کاهش قبض برق مصرفی خود و در نهایت کاهش پیک مصرف برق در سراسر کشور کنند.

مشترکان اداری نیز می توانند با خاموش کردن دستگاه های برقی بدون استفاده خود در این رابطه سهم بسزایی ایفا کنند.

 منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: