کاظم زاده:

تاخیر در نوسازی ناوگان هوایی قابل قبول نیست/لزوم رسیدگی به قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما ایرباس

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از سوی وزارتخانه های امور خارجه، راه و شهرسازی و همچنین بانک مرکزی موضوع به سرانجام رسیدن قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما پیگیری شود.

به گزارش عیارآنلاین، شادمهر کاظم زاده با تاکید بر لزوم نوسازی ناوگان هوایی کشور گفت: در هرصورت باید پذیرفت ناوگان هوایی کشور نیاز به نوسازی دارد و در این رابطه خرید هواپیما یک موضوع بدیهی است.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ماههای گذشته قرارداد خرید  ۱۱۸ فروند هواپیما ایرباس منعقد شد که باید این موضوع به سرانجام برسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: قرارداد خرید هواپیما به مانند هر قرارداد اقتصادی باید شفاف باشد و البته منافع ملی در قراردادها حفظ شود.

خرید هواپیما متناسب با ظرفیت فرودگاه ها باشد

کاظم زاده ادامه داد: برخی از کارشناسان انتقادهایی به قرارداد خرید هواپیما وارد کرده اند که در ادامه تلاش برای نوسازی ناوگان هوایی باید این موضوعات لحاظ شود بطور مثال باید امکانات فرودگاهی برای استفاده از هواپیماهای خریداری شده وجود داشته باشد.

وی گفت: برای پروازهای داخلی باید هواپیماهای با کیفیت و با ظرفیت مسافر کمتر، خریداری شود تا امنیت پروازهای داخلی نیز در سطح مطلوبی باشد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی افزود: شنیده می شود فرانسوی ها عنوان کرده اند به دلیل وجود  مشکل در انجام تعاملات بانکی مسائلی در اجرای قرارداد خرید هواپیماها ایجاد شده که این موضوع باید از سوی وزارتخانه های امور خارجه، راه و شهرسازی و همچنین بانک مرکزی پیگیری شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: