۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۲
پرونده "مرغ همسایه"‌ــ‌ ۳/کارشناس حمل‌ونقل هشدار داد

واگن‌سازان داخلی در آستانه تعطیلی

یک کارشناس حمل‌ونقل با اشاره به ضرورت توجه به تولید ملی در سال اقتصاد مقاومتی،‌ اقدام و عمل، گفت: با روند کنونی ۲۰ تا ۳۰ درصدی فعالیت واگن‌سازان داخلی سرنوشتی جز تعطیلی در انتظار کارخانه‌های تولید تجهیزات ریلی نخواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، منصور عرب یارمحمدی با اشاره به اینکه در کشور اعتقاد و باوری به تولیدکنندگان تجهیزات ریلی وجود ندارد، اظهار کرد: با وضعیت کنونی امید چندانی به ادامه حیات صنعت ریلی و توسعه آن نیست.

وی با بیان اینکه شرکتهای حمل‌ونقل ریلی نباید تولید ملی را رها کنند، تصریح کرد: یکی از بهانه‌های شرکتها برای خرید خارجی نبود منابع مالی است، آنها خیلی راحت می‌توانند با این شرط که نیاز آنها در داخل کشور تولید شود با شرکتهای خارجی وارد مذاکره شده و تأمین مالی نیز از سوی خارجی‌ها انجام شود.

وی با تأکید بر “در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید کارخانه‌های تولید واگن را تقویت کنیم نه اینکه در راستای تضعیف آنها گام برداریم”، افزود: با روند کنونی ۲۰ تا ۳۰ درصدی فعالیت واگن‌سازان داخلی، سرنوشتی جز تعطیلی در انتظار کارخانه‌های تولید تجهیزات ریلی نخواهد بود.

وی در ادامه با اعلام اینکه برخی ادوات ریلی مانند بوژی از خارج تأمین می‌شود، یادآور شد: در تمام دنیا نیز همین گونه است و واگن‌سازان این قبیل ادوات را از کشورهای دیگر تأمین می‌کنند، چراکه کلاً ۴ تا ۵ تولیدکننده تجهیزاتی مانند بوژی در جهان وجود دارد.

کارشناس حمل‌ونقل ابراز کرد: چنانچه شرکتهای حمل‌ونقلی به تولیدات داخل توجه داشته باشند علاوه بر اشتغالزایی بالا، کشور از واردات واگن بی‌نیاز خواهد شد.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: