عضو شورای سازمان نظام پزشکی: مرفه بودن جامعه پزشکی توهمی بیش نیست

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: جامعه پزشکی نه از معافیت مالیاتی بهره‌مند هستند و نه از بحران‌های اقتصادی چند سال گذشته سودمند شده‌اند.

جامعه پزشکی_نظام سلامت_پزشک_پرستاریبه گزارش عیارآنلاین، نوید ناصری عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که جامعه پزشکی یارانه سلامت مردم را از جیب خود پرداخت می‌کند، اظهار داشت: با شرایط چند ساله اخیر مترتب بر جامعه پزشکى، بدون شک در آینده‌اى نزدیک شاهد ورشکستگى و تعطیلى جامعه پزشکى در بخش خصوصى خواهیم بود.

وی افزود: بطور حتم دلیل ورشکستگى و تعطیلى مراکز خصوصى پزشکى را فقط و فقط باید در قانونگذاری‌هاى عارى از دوراندیشى جستجو کرد.
وی با بیان این که دولتمردان از مشکلات نسل های جوان و میانسال جامعه پزشکی در بخش خصوصی آگاهی چندانی ندارند؛ تصریح کرد : وقتی آگاهی لازم در زمینه مشکلات مختلف جامعه پزشکی وجود نداشته باشد، طبیعی است که با نظرات غیرکارشناسانه مخالف رشد واقعی تعرفه های پزشکی باشند.
عضو دندانپزشک شورای عالی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر این که جامعه پزشکی به دنبال زیاده خواهی نیست و همواره حامی مردم در بحران‌های مختلف بوده است ، خاطرنشان کرد: نباید این ذهنیت اشتباه در اذهان مردم ریشه کند که جامعه پزشکی با زیاده خواهی خود عامل بدبختی مردم است بلکه این قشر فرهیخته نیز مانند سایر صنوف موظف به پرداخت مالیات و رعایت قوانین بوده و هیچ گونه امتیازی نسبت به سایرین ندارد.
وی ابراز داشت: رشد منطقی تعرفه های پزشکی یکی از حقوق از دست رفته جامعه پزشکی در نظام سلامت است که باید متولیان امر توجه ویژه ای به آن نشان دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: