برای جلوگیری از پیری جمعیت کشور در آینده به فرزند آوری توجه شود

مدیر شبکه بهداشت و درمان برخوار گفت: جمعیت جوان، ‌با نشاط،‌ تحصیل کرده یکی از عامل های پیشرفت کشور است و باید علاوه بر توجه و اهمیت به نسل جوان برای جلوگیری از پیری جمعیت کشور در آینده به فرزند آوری توجه شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن کمالی در همایش سیاست و رویکرد های جدید جمعیتی در جمع رابطان و سفیران سلامت شهرستان برخوار اظهار داشت: در ابلاغیه سیاست های کلی جمعیت توجه ویژه ای به ارتقا پویایی، ‌بالندگی و جوانی جمعیت،‌ رفع موانع ازدواج، ‌اختصاص تسهیلات برای مادران در زمان بارداری و شیر دهی،‌ تحکیم بنیان خانواده همراه با آموزش در خصوص کانون خانواده، توجه به سبک زندگی اسلامی و سلامت و تغذیه سالم شده است.

وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری گفت: ‌جمعیت جوان، ‌با نشاط،‌ تحصیل کرده یکی از عامل های پیشرفت کشور است و باید علاوه بر توجه و اهمیت به نسل جوان برای جلوگیری از پیری جمعیت کشور در آینده به فرزند آوری توجه شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار افزایش جمعیت را سبب اقتدار کشور بیان کرد و افزود: فرهنگ سازی و افزایش دانش جامعه برای فرزند آوری سالم و صالح، و کاهش سقط جنین می تواند به افزایش جمعیت کمک کند.

منبع: ایمنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: