۱۶ خرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۹
معاون وزیر نفت:

تقاضا برای خرید گازمایع ایران افزایش یافت/بالارفتن سهم در تجارت جهانی ال.پی.جی

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه شرایط خرید برای شرکت های خارجی راحت تر شده است، گفت: به دلیل کیفیت بالا، استقبال ویژه ای از خرید ال.پی.جی (گاز مایع) کشورمان شده و مشتری های خارجی خواهان خرید از ایران هستند.

به گزارش عیارآنلاین، با رفع تحریم ها، محدودیت های شرکت های کشتیرانی و بیمه ای رفع و شرایط برای صادرات فراورده های نفتی فراهم شده است؛ بهبود تدریجی مبادلات بانکی نیز امکان نقل و انتقال ارز را تسهیل کرده و روند صادرات با سرعت و شفافیت بیشتری انجام می شود.
گزارش ها نیز از افزایش صادرات انواع محصولات غیر نفتی و از جمله گاز مایع (ال.پی.جی) حکایت دارد.
ایران به صورت میانگین سالانه بیش از پنج میلیون تن ال.پی.جی به کشورهای خارجی ارسال می کند و با ورود فازهای جدید پارس جنوبی به مدار تولید شاهد افزایش حجم صادرات خواهیم بود.
به گزارش وزارت نفت، حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه هم اکنون همه گوگرد و ال.پی.جی ایران به فروش رفته و بخش قابل توجهی از آن صادر می شود، افزود: صادرات گوگرد و ال.پی.جی ایران با تسهیل در تردد کشتی ها رونق گرفته است.
ایران به صورت میانگین سالانه بیش از پنج میلیون تن ال.پی.جی به کشورهای خارجی ارسال می کند و با ورود فازهای جدید پارس جنوبی به مدار تولید شاهد افزایش حجم صادرات خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز اضافه کرد: بازاریابی برای افزایش حجم فروش و حضور پررنگ تر در بازار جهانی این محصولات نیز در دستور کار قرار گرفته است.
وی به بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی اشاره کرد و ادامه داد: با افزایش تولید گاز و محصولات جانبی، امکان افزایش سهم ایران در بازار جهانی مهیا می شود.
به گفته معاون وزیر نفت در امور گاز، حجم گوگرد تولیدی پالایشگاه های گاز کشور در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ٢٠ درصد افزایش یافته است.
هم اکنون ال.پی.جی تولیدی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، پالایشگاه های فجرجم و سرخون و قشم به بازارهای جهانی صادر می شود.
از سوی دیگر، ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان گوگرد به شمار می آید و سالانه بیش از یک میلیون و ١٠٠ هزار تن از این محصول (گرانول و کلوخه) به دیگر کشورها صادر می کند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: