۱۲ خرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۴
در دیدار معاون وزیر نفت با معاون اجرایی میتسوبیشی

میتوبیشی ژاپن خواستار افزایش خرید نفت از ایران شد

معاون وزیر نفت از درخواست شرکت ژاپنی میتوبیشی برای افزایش خرید نفت خام از ایران خبر داد و گفت: ایران از همکاری شرکت میتسوبیشی در صنایع نفت و گاز استقبال می کند.

به گزارش عیارآنلاین، امیرحسین زمانی نیا بعدازظهر امروز (چهارشنبه، ١٢خردادماه) با ایچی تانابه، معاون اجرایی ارشد مدیرعامل شرکت میتسوبیشی ژاپن و هیئت همراه دیدار و گفتگو کرد.

معاون وزیر نفت در این دیدار به سابقه همکاری ۶٠ ساله ایران و ژاپن اشاره کرد و افزود: این شرکت ژاپنی علاقمند به گسترش همکاری با ایران در زمینه انرژی است و ایران نیز با توجه به رفع تحریمها و اجرای برجام، از گسترش همکاریهای میتسوبیشی با صنایع نفت و گاز ایران استقبال می کند.

تانابه نیز در این دیدار به سابقه همکاری با صنایع نفت و گاز ایران اشاره کرد و گفت: این شرکت علاقمند به مشارکت در پروژه صادرات گاز ایران به عمان است.

وی همچنین ابراز تمایل کرد که ٢ کشور بتوانند در زمینه های مختلف حوزه انرژی از نفت و گاز تا پروژه های نیروگاهی در ایران همکاری و مشارکت کنند.

تانابه تصریح کرد: با وجود رویکرد متنوع سازی محصولات و واردات نفت خام از کشورهای مختلف، این کشور خواستار افزایش خرید نفت خام و میعانات گازی از ایران است.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: