دونرخی شدن بنزین هنوز ابلاغ نشده است

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در پاسخ به این سوال که از چه زمانی دونرخی شدن بنزین در جایگاه ها اجرایی خواهد شد، گفت: ما منتظر ابلاغ هستیم و اگر ابلاغ شود، مشکلی نداریم.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا مظلومی امروز در نشستی با خبرنگاران همچنین از شرکت های فعال صاحب صلاحیت و برند برای سرمایه گذاری در پخش و توزیع فرآورده های نفتی دعوت کرد.
وی گفت: از همه شرکت هایی که در زمینه توزیع، ذخیره و حمل فرآورده های نفتی از انبار تا جایگاه های عرضه سوخت در سراسر کشور توانمندی لازم را دارند دعوت می کنیم که با مراجعه به سایت WWW.NIOPDC.IR و یا مناطق شرکت ملی پخش در استانها و یا مدیریت بازرگانی شرکت ملی نفت مراجعه و با راهنمایی کارشناسان ما در این جهت ثبت نام کنند.
مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: اولویت در این زمینه احداث جایگاه های زنجیره ای و کوچک در کلانشهرهاست.
مظلومی افزود: به این ترتیب ما می خواهیم رسالت شرکت نفت در تامین فرآورده های نفتی از انبارهای اصلی و حمل به محل جایگاه ها و عرضه به مشتریان را به صاحبان برند واگذار کنیم.
وی گفت: در بررسی توانمندی شرکت ها شاخص هایی نظیر توان مالی، سابقه اجرایی، داشتن نیروهای متخصص انسانی و استاندارد و فناوری های نوین مدنظر است که پس از به دست آوردن امتیازات لازم در فرآیند واگذاری ها قرار خواهند گرفت.
مظلومی با بیان اینکه برای جلوگیری از انحصار شروطی درنظر گرفته شده است، افزود: شرکت هایی که در سطح ملی پذیرفته می شوند می توانند حداکثر تا ۲۰ درصد، برندهای استانی تا حداکثر ۳۰ درصد و برندهای شهرستانی حداکثر ۵۰ درصد جایگاه ها را در اختیار خود داشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال که در این زمینه شرکت های خارجی نیز می توانند وارد شوند، گفت: محدودیتی به لحاظ خارجی یا ایرانی بودن درخواست کنندگان نداریم.
مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه از داخل کشور در این زمینه درخواست های زیادی داشته ایم اما هنوز درخواست خارجی نداشته ایم، افزود: هم اینک شرکتی در اصفهان کار خود را در این زمینه شروع و ۱۷ باب جایگاه زنجیره ای کوچک احداث کرده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: