۱۰ خرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۰
قدردانی معاون اول رئیس جمهوری و احمد توکلی از وزیر نفت

دیدگاههای منتقدان در قراردادهای نفتی به درستی شنیده شد

معاون اول رئیس جمهوری ضمن قدردانی از وزارت نفت و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای برگزاری نشستهای هم اندیشی با منتقدان مدل جدید قراردادهای نفتی، از وزیر نفت خواست پیشنهادات اصلاحی را در اسرع وقت به منظور تصویب دولت ارسال کنند.

به گزارش عیارآنلاین، در پی‌نوشت نامه احمد توکلی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش و نتیجه مباحثهای جمعی از منتقدان با مسئولان وزارت نفت پیرامون قراردادهای جدید نفتی و قدردانی وی از معاون اول رئیس جمهور به جهت حسن استقبال از این انتقادها، خطاب به بیژن زنگنه ، وزیر نفت و آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، از زحمات گسترده ای که برای شنیدن نظرات منتقدان انجام شده است، تقدیر کرد و از ایشان خواست پیشنهادات اصلاحی را در اسرع وقت جهت تصویب دولت ارسال کنند.

پیش از این و به دنبال گردآوری نظرهای برخی از منتقدان نسبت به قراردادهای جدید نفتی که از سوی وزارت نفت تدوین شد، معاون اول رئیس جمهوری از وزیر نفت و مسئولین ذیربط خواسته بود در جلساتی با حضور منتقدین و صاحب نظران، دیدگاه ها و نظرهای ایشان را در خصوص قراردادهای نفتی دریافت و مطالب مفید را در این قراردادها لحاظ کنند.

متن کامل نامه احمد توکلی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی خطاب به معاون اول رئیس جمهور و پی‌نوشت جهانگیری خطاب به زنگنه، وزیر نفت و آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بدین شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای جهانگیری
معاون اول محترم رییس جمهور و رئیس ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی
سلام علیکم

آنچه به پیوست تقدیم می شود، نتیجه مباحثات طولانی جمعی از منتقدان با مقامهای مسئول ذیربط وزارت نفت، کارشناسان مستقل، اساتید برجسته و جوانان متخصص نفت و گاز است. نتایج مذکور در سه نشست طولانی که به ابتکار شما با گردهمایی این منتقدان برگزار شد  مجدداً به شور و نقادی گذاشته شد و حاصل آن همین گزارش است که آن را به عنوان «چرا دولت در جذب سرمایه خارجی باید به طور استراتژیک تغییر رویکرد دهد؟» در پیوست مشاهده می کنید. برخود لازم می دانم که از جانب دوستان شریک در این خیرخواهی، از جناب عالی و برادر ارجمند جناب مهندس زنگنه به خاطر حسن استقبال از انتقادها تشکر کنم. امیدوارم این کوشش که به مصداق «خیرخواهی برای رهبران مسلمان» جزئی از وظایف ترک نشدنی مومنان است، به ثمر برسد.

احمد توکلی
نماینده مجلس شورای اسلامی
و رییس هیات مدیره سازمان مردم نهاد
« دیده بان شفافیت و عدالت»

متن پی نوشت معاون اول رئیس جمهور نیز به شرح ذیل است:
جناب آقای مهندس زنگنه
جناب آقای دکتر آقامحمدی

با تشکر از زحمات گسترده ای که برای شنیدن نظرات منتقدان انجام شده است. لطفاً پیشنهادات اصلاحی را در اسرع وقت جهت تصویب دولت ارسال کنید
از منتقدانی که برای کاملتر شدن چارچوب قراردادها تلاش کرده و نظرهای خود را به صورت مکتوب یا حضوری و یا طرح در رسانه ها اعلام کرده اند، سپاسگزارم.

منبع: شانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: