۹ خرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:

ظرفیت نصب شده نیروگاهی ایران تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰ هزار مگاوات می‌رسد

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: در ۱۰ سال گذشته تعداد مشترکان برق از ۲۰ به ۳۲ میلیون مشترک رسیده و پیش بینی می کنیم تعداد مشترکان برق کشور در سال ۲۰۲۰ به ۴۳ میلیون مشترک برسد.

به گزارش عیارآنلاین، هوشنگ فلاحتیان در یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی ایران اظهار داشت: بیش از ۷۴ هزار مگاوات ظرفیت نصب‌شده نیروگاهی داریم  که ۳۵ درصد این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های گازی، ۲۵ درصد سیکل ترکیبی و ۱۴ درصد برق‌آبی است.

وی افزود: در حال حاضر میزان مصرف سالانه برق در کشور به ۲۳۱ تراوات ساعت رسیده که تا سال ۲۰۲۰ به ۳۱۸ تراوات ساعت افزایش خواهد یافت.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه “ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰ هزار مگاوات خواهد رسید”، گفت: در ۱۰ سال گذشته تعداد مشترکان برق از ۲۰ به ۳۲ میلیون مشترک رسیده و پیش بینی می کنیم تعداد مشترکان برق کشور در سال ۲۰۲۰ به ۴۳ میلیون مشترک برسد.

وی ادامه داد: سال گذشته مصرف گاز در نیروگاه‌ها ۱۶ درصد افزایش یافت و بیش از ۸۰ درصد سوخت مصرفی نیروگاه‌ها گاز طبیعی بود.

فلاحتیان در خصوص چالش‌های پیش‌روی صنعت برق ایران گفت: افزایش بدهی به پیمانکاران، کاهش سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی، نبود تعادل میان هزینه‌های بخش تولید و درآمد و راندمان پایین نیروگاه ها از جمله مشکلات این صنعت به شمار می‌رود که در تلاشیم این مشکلات را رفع کنیم.

وی افزود: در نظر داریم با استفاده از توان داخل توربین‌های استفاده شده در نیروگاه‌ها را به کلاس F‌ ارتقا دهیم و همچنین در نظر داریم در سال جاری از دو هزار و ۵۰۰ مگاوات ظرفیت جدیدی نیروگاهی بهره‌برداری کنیم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: