۳۱ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۳

نیاز وزارت علوم به جذب هیأت علمی ۴ بار تغییر کرد!/ همه دانشگاه های دولتی حذف شدند!

وزارت علوم در حالی فراخوان جذب بورسیه برای دانشگاه های داخلی را از روز سه شنبه بر روی خروجی سایت مرکز جذب اعضای هیئت علمی قرار داده است که تا به امروز این لیست ۴ بار تغییر کرده و نام دانشگاه های دولتی نیز از لیست اولیه حذف شده است.

به گزارش عیارآنلاین، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات در حالی روز سه شنبه (۲۸ اردیبهشت ۹۵) فراخوان جذب بورسیه را برای دانشگاه های سراسر کشور روی خروجی سایت “مرکز جذب هیئت علمی” خود قرار داده است که لیست این فراخوان تا به امروز (شنبه اول خرداد ۹۵) چهار بار دستخوش تغییر شده و تعداد اعلام نیاز از ۵۲۲ نفر نهایتا به ۱۴۱ نفر کاهش پیدا کرده است!

نکته قابل توجه در این بین، حذف نام دانشگاه های دولتی در لیست نهایی است.

لیست اولیه ۵۲۲ نفره و لیست نهایی ۱۴۱ نفره (+ و +)

پیش از این محمد علی کی نژاد رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر گفته بود: در حال حاضر دانشگاه‌ها مشغول اعلام نیازهای خود به مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم هستند. بعد از اعلام نیاز دانشگاه‌ها، اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان و مرکز نظارت آموزش عالی نیازهای اعلام شده را بررسی و بعد از طی فرایندی، آنها را منطبق با قوانین، مقررات و نیازهای موجود، اصلاح کرده و نیازهای اصلی را مشخص می کنند. سپس نیازهای واقعی برروی سایت مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم قرار می گیرد و سپس متقاضیان می توانند در زمانی که اعلام خواهد شد، برای ثبت نام فراخوان بورسیه اردیبهشت ۹۵ به سایت مرکز جذب اعضای هیات علمی مراجعه کنند. (۱۱ اردیبهشت ۹۵)

زمانبندی جذب بورسیه برای اردیبهشت ۹۵

سایت مرکز جذب هیئت علمی در زمانبندی فراخوان جذب بورسیه برای اردیبهشت ۹۵ اینگونه توضیح داده است:

پیرو سیاست های ابلاغی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت عالی جذب، بدین­وسیله برنامه زمان­بندی پانزدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (بورس) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور مربوط به فراخوان اردیبهشت ۱۳۹۵  به شرح زیر اعلام می گردد.

ردیف فرآیند اقدامات تاریخ شروع تاریخ پایان بازه زمانی مجاز
۱ اعلام نیاز ثبت نیازها ۱۳۹۵/۲/۱۵ ۱۳۹۵/۲/۲۱ ۷ روز
۲ مرکز نظارت و ارزیابی ۱۳۹۵/۲/۲۲ ۱۳۹۵/۲/۲۵ ۴ روز
۳ تخصیص ظرفیت‌ها ۱۳۹۵/۲/۲۶ ۱۳۹۵/۲/۲۶ ۱ روز
۴ فراخوان ۱۳۹۵/۲/۲۷ ۱۳۹۵/۳/۱۵ ۱۹ روز
۵ پالایش اولیه ۱۳۹۵/۳/۱۶ ۱۳۹۵/۳/۲۱ ۶ روز
۶ فرآیند جذب دانشگاه ۱۳۹۵/۳/۲۲ ۱۳۹۵/۵/۲۲ ۲ ماه
۷ مرکز جذب (طرح در هیأت مرکزی) پذیرش از ۱۳۹۵/۵/۲۳

منبع: جهان نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: