امسال مجوز راه اندازی ۱۹۲مدرسه تخصصی تربیت بدنی صادر شده

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش: امسال مجوز راه اندازی ۱۹۲مدرسه تخصصی تربیت بدنی در مقطع های مختلف تحصیلی صادر شده که براساس آمایش سرزمین، اولویت بندی و ظرفیت ها در هر استان فعال می شود و دانش آموز دراین مدارس هر هفته هشت ساعت ورزش انجام دهد.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی؛ در گردهمایی دبیران وآموزگاران تربیت بدنی ومراقبان سلامت استان در شهرکرد، از افزایش ساعت ورزش در مدارس در دولت تدبیر وامید خبرداد و اظهارکرد : در برنامه ریزی جدید ساعت تربیت بدنی مدارس از ۲۱ ساعت به ۲۴ ساعت افزایش پیدا کرده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال های گذشته ساعت ورزش در سال سوم متوسطه یک ساعت و برای پیش دانشگاهی صفر ساعت بوده که با اجرای نظام ۶٫۳٫۳ ساعت ورزش مدارس افزایش یافته است.

حمیدی با بیان این که یک و نیم ساعت ورزش در هفته را برای رفع بی حرکتی دانش آموزان ناکافی عنوان کرد، افزود: در سال تحصیلی جاری ۸۵ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی کشور زیر پوشش طرح فلوراید تراپی قرار گرفتند.

وی از افزایش ساعت درس تربیت بدنی در مقطع متوسطه دوم خبرداد و افزود: هم اکنون ۳۵هزار مربی و دبیر ورزش در مدارس کشور فعال هستند که با افزایش ساعات ورزش در چهار سال آینده با کمبود مربی ورزش مواجه می شویم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با حمایت دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی برای حوزه تربیت بدنی و سلامت یک هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.

وی اظهارکرد: پیش بینی می شود تا چهار سال آینده با استقرار کامل پایه دهم، یازدهم و دوازدهم و افزایش ساعات ورزش، سه هزار مربی و دبیر ورزش در مدارس کشور کمبود داشته باشیم که با دانشگاه فرهنگیان و معاونت تربیت نیروی انسانی هماهنگی لازم برای تامین دبیر ورزش انجام شده است.

حمیدی از برگزاری انتخابات هیات رئیسه فدراسیون های ورزشی دانش آموزی در مردادماه سال جاری خبر داد و گفت: با برگزاری انتخابات، هیات رئیسه ،این فدراسیون ها استقلال حقوقی، مالی و تشکیلاتی پیدا می کند.

معاون تربیت بدنی وسلامت وزیرآموزش و پرورش با اشاره به پیش بینی راه اندازی ۵۰کانون حرکات اصلاحی در کشور، اظهار کرد: در این کانون ها مربیان و دبیران ورزش، ماموریت امور حرکات اصلاحی را برای دانش آموزان بر عهده دارند.

حمیدی افزود: امسال مجوز راه اندازی ۱۹۲مدرسه تخصصی تربیت بدنی در مقطع های مختلف تحصیلی صادر شده که براساس آمایش سرزمین، اولویت بندی و ظرفیت ها در هر استان فعال می شود و دانش آموز دراین مدارس هر هفته هشت ساعت ورزش انجام دهد.

منبع: ایلنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: