منابع حاصل از بازپرداخت مسکن مهر در جیب پر درآمدها

در سال ۹۴ منابع حاصل از بازپرداخت اقساط مسکن مهر که ماهانه بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان است، به جای تامین مسکن محرومان، اختصاص به پرداخت وام مسکن با اقساط ۲ میلیون تومانی به اقشار پردرآمد یافت.

به گزارش عیارآنلاین،برنامه دولت یازدهم برای تامین مسکن محرومان از ابتدا تاکنون در لفظی به نام مسکن اجتماعی خلاصه شده است. حتی تداوم ثبت نام برای مسکن مهر نیز در اولین ماه‌های آغاز به کار دولت، با وعده جایگزین شدن طرح مسکن اجتماعی متوقف شد.

پیش‌تر وزیر راه و شهرسازی وعده اجرایی شدن طرح مسکن اجتماعی در سال ۹۳ را داده بود. اما سال ۹۳ و پس از آن سال ۹۴ در حالی سپری شد که صرفا چند مصاحبه خبری در مورد مسکن اجتماعی در رسانه‌ها منتشر گردید و امیدها برای تحویل حتی یک واحد مسکن اجتماعی ناکام ماند.
این در حالی است که طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی هم اکنون ۲٫۵ میلیون خانوار شهری در کشور زیر خط فقر مسکن قرار دارند؛ به طوری که حتی به کمک تسهیلات بانکی قادر به تامین مسکن خود نبوده و برای تامین مسکن، نیازمند کمک‌های گسترده دولت هستند.
از آنجا مردم ایران در ایام عید نوروز توجه ویژه‌ای به معیشت نیازمندان دارند، بد نیست در این ایام مروری بر وعده‌های فراموش شده دولتمردان در خصوص تامین مسکن این قشر جامعه نماییم تا شاید در سال پیش رو توجه بیشتری به ضرورت تامین مسکن محرومان را شاهد باشیم.
وعده های مسوولان در خصوص مسکن اجتماعی و فرجام آن
منابع حاصل از بازپرداخت مسکن مهر در جیب پر درآمدها
مسکن اجتماعی همان گونه که در جدول فوق مشاهده می‌شود، علیرغم اینکه وزارت راه و شهرسازی در آذر ۹۲ از رونمایی قریب الوقوع طرح مسکن اجتماعی خبر داده بود، پس از گذشت دو سال در شهریور ۹۴ نیز همچنان اعلام می‌کند: طرح مسکن اجتماعی ان شاءالله به زودی رونمایی خواهد شد.
این در حالی است که در سال ۹۴، منابع حاصل از بازپرداخت اقساط مسکن مهر که ماهانه بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان است، به جای تامین مسکن محرومان، اختصاص به پرداخت وام مسکن با اقساط ۲ میلیون تومانی به اقشار پردرآمد یافت.
منابع حاصل از بازپرداخت مسکن مهر در جیب پر درآمدها
در هر صورت تنها باید امیدوار بود که مسوولان دولتی در سال ۹۵ گوشه چشمی به تامین مسکن محرومان داشته باشند و سال پیش رو با گشایشی برای قشر ضعیف جامعه در زمینه تامین این پرهزینه ترین نیاز خانوار همراه باشد.

منبع: تابناک

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: