احداث بیش از ۱۸ هزار مدرسه توسط خیران

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: تا امروز ۱۸ هزار و ۷۰۰ مدرسه در قالب ۱۰۵ هزار کلاس درس با زیربنای ۱۱ میلیون و ۸۲۱ هزار متر مربع توسط خیرین و یا با مشارکت آنها ساخته شده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید باقر مسلمی صبح امروز شنبه هشتم خردادماه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان اظهار کرد: خوشبختانه ما سالهایی را شاهد بوده‌ایم که خیرین بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان به بخش ساخت و ساز فضای آموزشی کمک کرده‌اند.

وی افزود: من فکر می‌کنم این حرکت مردم در جهت ساخت و ساز فضای آموزشی ریشه در فرهنگ ملی مردم و اعتقادات دینی آنها دارد و زمانی که این دو مقوله با هم تلفیق می‌شوند شرایطی را ایجاد می‌کنند که این استقبال در این زمینه ایجاد می‌شود.

مسلمی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام در بیش از ۱۲۰ حدیث مسلمین را به آموختن علم و گسترش آن سفارش کرده‌اند، افزود: اگر فلسفه جهاد در دین اسلام نبود علی رغم همه هجمه‌های سنگینی که در طول تاریخ اسلام تا به امروز برای ریشه کنی و نابودی آن توسط دشمنان دین شده است، امروز دین اسلام به دست ما نمی رسید و تنها فلسفه جهاد این بود که مسلمین را در مقابل دشمنان دین مقاوم و ایستا وادار کند تا از دین و شریعت دفادع کنند.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین گفت: امروز همه دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه توسعه پایدار برای هر ملتی آموزش علم و توسعه آن در جامعه است.

وی تصریح کرد: معلم، متعلم یا دانش آموز و فضا و تجهیزات تاثیر بسزایی در بسط تعلیم و تربیت دارند که خوشبختانه ما در دو مورد اول یعنی معلم و متعلم مشکلی نداریم اما در زمینه تجهیزات و فضای فیزیکی همچنان نیازمند کمک و مشارکت همه خیرین هستیم.

مسلمی افزود: قبل از انقلاب، ۵۵ هزار مدرسه داشتیم و بعد از انقلاب با همه مشکلات، دشواریها و تحریم های گوناگون تا امروز ۱۰۷ هزار مدرسه در قالب ۵۲۶ هزار کلاس درس و با زیربنای ۶۳ میلیون و ۸۵۰ هزار متر مربع مدرسه ساخته شده است که از این میان ۱۸ هزار و ۷۰۰ مدرسه در قالب ۱۰۵ هزار کلاس درس با زیربنای ۱۱ میلیون و ۸۲۱ هزار متر مربع توسط خیرین و یا مشارکت آنها ساخته شده است.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور خاطرنشان کرد: اگر این کمک خیرین نبود امروز به جای ۱۱ هزار مدرسه دو نوبته باید قریب ۳۰ هزار مدرسه دو نوبته داشته باشیم بنابراین برای اینکه به استانداردهای واقعی در فضای آموزشی برسیم تا استعدادهای سرشار فرزندان این مرز و بوم شکوفا شود و در خدمت جامعه قرار گیرد، نیاز داریم این راه ادامه یابد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: