آموزش و پرورش به اندازه کافی معلم برای زبان‌های دیگر تربیت نکرده است

سلیمی نماینده مجلس: بعد از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص زبان انگلیسی قضاوت‌های دقیقی انجام نشده است. آموزش و پرورش به اندازه کافی معلم برای زبان‌های دیگر مانند زبان‌های آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی تربیت نکرده است و اگر بخواهد در این خصوص کلاسی تشکیل دهد، معلم ندارد./ اجازه دهیم دانش‌آموزان خودشان زبان خارجی مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی نماینده مجلس شورای اسلامی، در خصوص آموزش زبان انگلیسی در مدارس اظهار داشت: اجازه دهیم دانش‌آموزان خودشان زبان خارجی مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: امروز در آموزش و پرورش اجازه انتخاب زبان به دانش‌آموزان داده نشده است و دانش‌آموزان بالاجبار زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند و این نوعی تحمیل است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی افزود: آموزش و پرورش به اندازه کافی معلم برای زبان‌های دیگر مانند زبان‌های آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی تربیت نکرده است و اگر بخواهد در این خصوص کلاسی تشکیل دهد، معلم ندارد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با طرح این پرسش که چرا فقط زبان انگلیسی این‌قدر ترویج می‌شود، تصریح کرد: زبان ابزار نفوذ فرهنگ در کشور مبدأ است و درست است که امروز زبان علم، انگلیسی است، اما زبان علم نیز منحصر در زبان انگلیسی نیست.

وی تأکید کرد: بعد از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص زبان انگلیسی قضاوت‌های دقیقی انجام نشده است؛ چرا که ایشان فرمودند چرا آموزش زبان منحصر در زبان انگلیسی است و چرا آزادی مردم را سلب می‌کنید؛ حال باعث تعجب است که برخی بدون واکاوی دقیق فرمایشات ایشان مواضعی گرفتند که به نظر می‌رسد باید این مواضع دقیق‌تر ارائه شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: