مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل بار

اجرای طرح شارژ سوخت بر اساس پیمایش بدون شکایت/ ۱۹۰ هزار کامیون فرسوده داریم

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل و نقل بار با اعلام این خبر که کامیون‌ها و تریلرها که سوخت گازوئیل مصرف می‌کنند بر اساس پیمایش سهمیه دریافت خواهند کرد، گفت: از مجموع ۲۸۵ هزار دستگاه در سطح جاده ۱۹۰ هزار دستگاه بالای ۲۵ سال عمر دارند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد خان‌بلوکی با بیان اینکه شارژ سوخت به دستگاه‌های حمل بار کشور براساس بارنامه آنها انجام می‌شود اظهار داشت: این طرح از ابتدای خرداد آغاز شده و علاوه بر آن هیچ سهمیه‌ای در کارت این دستگاه‌ها شارژ شده و تاکنون اعتراضی نسبت به این طرح وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه شارژ سوخت از طریق کارت های سوخت این دستگاه‌ها براساس پیمایش انجام می‌شود گفت: در این طرح به جای سهمیه ماهانه برای تمام دستگاه‌ها میزان پیمایش مدنظر خواهد بود.

وی با بیان اینکه فرسودگی دستگاه‌ها یکی از چالش‌های اصلی اتحادیه تعاونی‌های حمل و نقل بار کشور است گفت: هم اکنون ۱۹۰ هزار دستگاه بالای ۲۵ سال عمر دارد و اگر نوسازی این دستگاه‌ها انجام شود بسیاری از معضلات برطرف خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل و نقل بار در این باره پیشنهاد کرد که دولت تسهیلات بدون بهره در اختیار صاحبان کامیون‌های فرسوده قرار دهد.

خان‌بلوکی تاکید کرد: هم اکنون ۲۸۵ هزار دستگاه در سطح جاده‌های کشور و ۱۲۰ هزار دستگاه در درون شهرها مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۱۹۰ هزار دستگاه فرسوده‌اند و علاوه بر ‌آن دستگاه‌هایی که در شهرها مشغول کار‌ند نیز به دلیل فرسودگی امکان ورود به جاده ندارند.

وی با بیان اینکه طرحی مبنی بر اسقاط دو دستگاه خاور و یا کامیون در ازای نوسازی یک دستگاه ارائه شده است گفت: در صورت نوسازی هم از ترافیک جاده‌ها کاسته خواهد شد و هم سرعت حمل بار افزایش می‌یابد.

این فعال بخش تعاونی خاطرنشان کرد: بیمه تامین اجتماعی رانندگان نیز با مشکلات جدی مواجه است به طوری که هم اکنون این رانندگان ۳یا ۴ میلیون تومان درآمد دارند در صورت بازنشستگی، ۹۰۰هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی گفت: در این باره به سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد دادیم تا در ۴ سال آخر پایانی سنوات بیمه‌ای رانندگان دو برابر حق بیمه پرداخت کنند که با مشکل درآمد در پایان دوره خدمت مواجه نشوند.

 منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: