۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
نوبخت خبر داد

شناسایی ۷۵۰۰ واحد تولیدی غیر فعال برای اعطای تسهیلات انجام شد

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه نرخ تورم در کشور در آستانه تک‌رقمی‌شدن است، گفت: تا پایان امسال محضر مقام معظم رهبری گزارش فعال‌شدن واحدهای تولیدی راکد را ارائه می‌دهیم.

به گزارش عیارآنلاین ،محمدباقر نوبخت عصر دیروز در سومین جلسه شورای اداری مازندران با اعلام اینکه میزان تولید نفت کشور پس از برجام به‌نسبت قبل از آن ۲ برابر افزایش یافته است، افزود: تورم فزاینده مردم را در دوره تحریم آزار داده بود که امیدواریم با کاهش تورم به‌زودی مشکلات رفع شود.

نوبخت با اظهار اینکه کاهش نرخ تورم به‌معنای کاهش قیمت‌ها در بازار نیست” گفت: نرخ تورم در کشور در آستانه تک‌رقمی شدن است و باید از این حیث به رشد اقتصادی در آینده کشور امیدوار باشیم.

وی با تذکر اینکه کشور برای دستیابی به رشد اقتصادی متوازن و شتابان باید سالانه هشت درصد رشد اقتصادی داشته باشد، افزود: با این مهم می‌توانیم به اهداف مورد نظر در چشم‌انداز برسیم.

سخنگوی دولت با ابراز اینکه ایران می‌تواند به رشد بالای ۵ درصد تا سال ۲۰۱۶ دست پیدا کند، گفت: برای ۷۵۰۰ واحد تولیدی غیرفعال شناسنامه تهیه کرده، تسهیلات و اعتبارات لازم گذاشته و به‌تفکیک هر استان برای افتتاح آن برنامه‌ریزی کردیم.

نوبخت با بیان “۸۰۰ میلیارد تومان یارانه و ۱۶هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور اعتبار در نظر گرفتیم” افزود: تا پایان امسال محضر مقام معظم رهبری گزارش فعال شدن واحدهای تولیدی راکد را ارائه می‌دهیم.

وی با اعلام “بیش از ۲هزار طرح عمرانی نیمه‌تمام در کشور داریم که بالغ بر ۴۰۰ تا ۵۰۰هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن لازم است” گفت: برای اینکه بتوانیم مردمی‌کردن اقتصاد را از طریق مشارکت بخش خصوصی فعال کنیم بسیاری از این طرح‌ها را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: