مذاکره بانک توسعه صادرات و صندوق توسعه ملی برای اختصاص خط اعتباری به صادرات خدمات فنی و مهندسی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: بانک توسعه صادرات هم‌اکنون در حال مذاکره با صندوق توسعه ملی است تا با همکاری یکدیگر چارچوب اعطای خط اعتباری به خدمات فنی و مهندسی را نهایی کنند.

به گزارش عیارآنلاین ،علی صالح‌آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات افزود: این خطوط اعتباری بلندمدت است و برای صادرات خدمات فنی مهندسی و به طور عمده برای پروژه‌های خارج از کشور در نظر گرفته شده است.

وی در مورد تجهیز منابع این بانک نیز گفت: قراردادهای جدیدی به ویژه با صندوق توسعه ملی در حال انعقاد است که بتوانیم از خطوط اعتباری ریالی آن نیز استفاده کنیم.

به گفته او صندوق توسعه ملی در بخش ارزی نیز برای تامین سرمایه در گردش و کمک به صادرکنندگان آمادگی دارد که در بانک توسعه صادرات سپرده‌گذاری ارزی داشته باشد.

صالح آبادی یکی دیگر از راه‌های تجهیز منابع را استفاده از منابع بازار سرمایه اعلام کرد و گفت: برای صادرکنندگانی که نیاز ریالی بالا دارند می‌توانیم از محل بازار سرمایه تامین سرمایه کنیم.

وی در ادامه گفت: به دنبال تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی امضا شده است، صادرکنندگانی که تسهیلات بانک توسعه صادرات را دریافت کرده‌اند، در پرداخت نرخ سود مشمول تخفیف حداکثر تا ۶ درصد می‌شوند.

او، کل منابعی که برای این تخفیف‌ها اختصاص یافته را ۲۰۰۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: تخفیف نرخ سود حداکثر تا ۶ درصد را سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پرداخت می‌کند.

صالح آبادی افزود: سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی امضا شد اما به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای نتوانستیم از این مبلغ استفاده کنیم.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: