۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷

ورود سپاه و بسیج سازندگی به احداث مسکن‌ روستایی در سال ۹۵ / ساخت ۲۰ هزار خانه در مناطق محروم روستایی

به گزارش عیارآنلاین، پرویز فتاح در حاشیه همایش توانمندسازی و خودکفایی ۴ هزار و ۳۰۲ خانوار کمیته امداد استان خوزستان که صبح امروز در شهر اهواز برگزار شد، با اشاره به دوران ۸ سال دفاع مقدس و تلاش‌های مردم این استان در این سال‌ها اظهار کرد: ما دلباخته خوزستان هستیم و من همواره خود را […]

به گزارش عیارآنلاین، پرویز فتاح در حاشیه همایش توانمندسازی و خودکفایی ۴ هزار و ۳۰۲ خانوار کمیته امداد استان خوزستان که صبح امروز در شهر اهواز برگزار شد، با اشاره به دوران ۸ سال دفاع مقدس و تلاش‌های مردم این استان در این سال‌ها اظهار کرد: ما دلباخته خوزستان هستیم و من همواره خود را خوزستانی می‌دانم.رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: سوم خرداد روز بسیار مهمی در تاریخ کشور ما است و ما این روز را بهانه کردیم تا این جشن خودکفایی مددجویان خوزستانی را برگزار کنیم.

وی ادامه داد:‌ برگزاری این جشن توانمندسازی و خودکفایی نشان می‌دهد که پس از سال‌های دفاع مقدس و سازندگی در خوزستان، هنوز حیات و زندگی در این خطه جاری است.

فتاح با اشاره به تلاش کمیته امداد برای خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش گفت: یکی از سیاست‌های اصلی ما توسعه اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد با بهره‌مندی از وام‌های خرد است و در سال ۹۵ بانک‌ها و کمیته امداد حمایت بیشتری از این سیاست خواهند داشت.

رئیس کمیته امداد امام خمینی اضافه کرد: در سال ۹۴ بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان وام اشتغال به بیش از ۴ هزار مددجوی استان خوزستان تخصیص داده شد و در نظر داریم در سال جاری نیز این سیاست را توسعه بخشیم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه میان کمیته امداد امام خمینی و وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی در سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: ما معتقدیم که اکثر خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد قابلیت خودکفایی و اشتغال را دارند و ما با توسعه آموزش‌ها و تخصیص وام‌های اشتغال در تلاشیم تا کارآفرینی میان این قشر را ارتقا دهیم.

فتاح ادامه داد: امروز جای خوشبختی است که شاهدیم خانوارهایی که تا پیش از این با کمک‌های مردمی، صدقه و زکات روزگار می‌گذراندند تبدیل به کارآفرین شده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی در پایان با اشاره به اولویت احداث مسکن برای مددجویان کمیته امداد در سال ۹۵ خاطرنشان کرد: امسال ۷ استان به عنوان استان‌های نمونه برای بحث احداث مسکن انتخاب شدند که استان خوزستان نیز یکی از این استان‌هاست و قرار است با همکاری سپاه پاسداران و بسیج سازندگی برای احداث مسکن به خصوص در بخش روستایی تلاش جدی انجام شود.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی سمعک

تلگر

برچسب‌ها:

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: