۱۱۰۰ تا ۱۴۴۰ تومان، کف و سقف‌ نرخ خرید توافقی شیرخام/خرید آغاز شد

مدیرکل تولیدات دامی با اعلام آغاز خرید توافقی شیرخام در اصفهان گفت: هرکیلوگرم شیرخام دامداران با بررسی و تعیین نرخ کمیته‌های استانی و در نظرگرفتن کیفیت ، هزار و ۱۰۰ تا هزار و ۴۴۰ تومان خریداری می‌شود .

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا ملاصالحی اظهارکرد: خرید توافقی شیرخام دامداران در استان اصفهان به عنوان قطب تولید این محصول از روز گذشته شروع شده است و در مابقی استان‌ها نیز خرید این محصول از دوشنبه آغاز می‌شود.

وی افزود: در تمام استان‌ها با کارخانه‌های صنایع لبنی برای تبدیل شیر خام به شیر خشک و خامه قرارداد بسته شده است و از روز دوشنبه عملیات تحویل شیر خام مازاد دامداران انجام می‌شود.

مدیرکل مرکز اصلاح نژاددام و بهبود تولیدات دامی ادامه داد: قیمت هرکیلوگرم شیرخام دامداران براساس بررسی و تعیین نرخ کمیته‌های استانی و با توجه به کیفیت هزار و ۱۰۰ تا هزار و ۴۴۰ تومان خریداری می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که از فردا عملیات خرید توافقی شیر خام فراگیر شده و به رقم مورد نظر هزار تن در روز برسد.

بر اساس این گزارش، خرید توافقی شیرخام مازاد دامداران در ۷ استان فارس، تهران، البرز، قزوین، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی که دارای بیشترین تراکم تولید شیرخام هستند، انجام می‌شود و بر اساس، اعلام وزارت جهاد کشاورزی امکان افزایش تعداد استان‌ها در این طرح وجود دارد .

کاهش قیمت خرید شیر خام دامداران در هفته‌های گذشته باعث شد نرخ خرید شیر خام به شدت کاهش یابد و برخی دامداران در اعتراض به این موضوع شیر های خود را در جوی آب خالی کردند. اقدام دولت در خرید شیر برای حمایت از دامداران و به تعادل رسیدن نرخ شیرخام انجام می‌شود.

گفتنی است، عملیات جمع آوری شیرخام دامداران (به نرخ توافقی) در سال گذشته نیز انجام شد، اما این طرح در میانه راه به دلیل پایان یافتن اعتبارت تعاون روستایی متوقف شد. منابع خرید توافقی شیر خام دامداران از محل منابعی که دولت در اختیار سازمان تعاون روستایی برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی می‌گذارد تامین می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: