تفاهم نامه ایران خودرو و شرکت خودروسازی بلاروسی

یک پایگاه خبری روسی نوشت که یادداشت تفاهم امضا شده بین تهران و مینسک در زمینه تولید خودرو ایرانی، مسیر صادراتی از این کشور به اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهد بود که روسیه بزرگترین عضو آن است.

به گزارش عیارآنلاین ،پایگاه دروم نیوز امروز (شنبه) در این باره افزوده است: ایران خودرو شرکت بزرگ ایرانی فعال در عرصه خودروسازی یادداشت تفاهمی را با شرکت بلاروسی یونیسون برای همکاری در این حوزه امضا کرده است.
این پایگاه خبری نوشته است: این سند حین برگزاری آخرین اجلاس کمیسیون مشترک ایران – بلاروس منعقد شد که برپایه آن شرکت یونیسون را مسیر مواصلاتی صادرات خودروهای شرکت ایرانی به روسیه، بلاروس، قرقیزستان، ارمنستان، قزاقستان اعضای اتحادیه اقتصادی اورآسیا می کند.
اتحادیه اقتصادی اورآسیا با جمعیتی بیش از ۱۸۰ میلیون نفر دربرگیرنده پنج کشور و بیش از ۲۰ میلیون کیلومتر مربع مساحت با توجه به نزدیکی جغرافیایی، بازار بزرگی برای صادرات کالاهای ایرانی به شمار می رود و تهران در حال انجام مذاکرات گسترده با مقام های این اتحادیه برای تسهیل در انجام روابط اقتصادی و صنعتی است.
۱۵ اردیبهشت ماه در پایان مذاکرات هیات ۵۰ نفری ایران به ریاست محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و و ویتالی واووک وزیر صنایع بلاروس در قالب کمیسیون مشترک دو کشور در مینسک، نقشه راه توسعه همکاری های دو جانبه در بخش های مختلف از جمله ساخت مشترک ماشین آلات سنگین معدنی در ایران و خودروسازی امضا شد که دربرگیرنده افزایش روابط اقتصادی مینسک و تهران از سالانه ۷۵ میلیون دلار کنونی به ۲۵۰ میلیون دلار تا سال ۲۰۱۷ است.
شرکت یونیسون بلاروس از سال ۱۳۸۵ یک دوره همکاری با ایران خودرو برای تولید سمند را داشت که بخشی از آن به روسیه صادر شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: