یکی از مهم‌ترین مشکلات دولت، آموزش دانش آموزان ایرانی است که در مدارس خارجی علیه ایران دریافت می‌کنند

حافظی، رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز کشور: یکی از مهم‌ترین مشکلات دولت، آموزشی است که دانش آموزان ایرانی در مدارس خارجی علیه ایران دریافت می‌کنند، فلذا خیران مدرسه‌ساز در خارج از کشور با ساخت مدارس ایرانی درصدد برطرف کردن این مشکل برآمده‌اند تا دانش آموزان با فراگیری از ظرفیت‌ها و رخدادهای مهم ایران، رشد و پرورش پیدا کنند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا حافظی بعدازظهر امروز در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز خراسان رضوی در سالن ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: ۱۸ سال پیش حرکت مدرسه‌سازی توسط خیران در خراسان بزرگ آغاز شد و امروز در سطح کشور این امر ادامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری پدیده مناسب در کشور را فعالیت‌هایی همچون مدرسه‌سازی که به مردم سپرده می‌شود عنوان کردند ادامه داد: بستر توسعه پایدار هر کشور، آموزش‌وپرورش محسوب می‌شود و خوشبختانه در سال‌های اخیر، خیران مدرسه‌ساز با فعالیت‌های مستمر در این عرصه حتی در دوره تحریم‌ها، در امر ساخت مدرسه در کشور مشارکت کردند.

رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز کشور از ساخت ۳۵ درصد مدارس ایران از طریق خیران مدرسه‌ساز خبر داد و گفت: ۶ هزار خیر در داخل کشور و یک هزار خیر در خارج از کشور به ساخت مدرسه می‌پردازند.

حافظی افزود: یکی از مهم‌ترین مشکلات دولت، آموزشی است که دانش آموزان ایرانی در مدارس خارجی علیه ایران دریافت می‌کنند، فلذا خیران مدرسه‌ساز در خارج از کشور با ساخت مدارس ایرانی درصدد برطرف کردن این مشکل برآمده‌اند تا دانش آموزان با فراگیری از ظرفیت‌ها و رخدادهای مهم ایران، رشد و پرورش پیدا کنند.

وی فعالیت مجمع خیران مدرسه‌ساز را عاملی برای فعالیت تشکل‌های خیرخواهانه در کشور دانست و یادآور شد: نماز ستون دین است اما فضیلت دانش بالاتر از زیارت ‌خانه خداست بنابراین امیدوارم خیران مدرسه‌ساز همچنان به مسیر فعالیت خود در کشور ادامه دهند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: