نماینده مجلس: این صحیح نیست که هر جایی که خصوصی بود، باید تعطیل شود

کوچکی نژاد، نماینده مجلس، با اشاره به برخی مخالفت‌ها در خصوص تصویب قانون مدارس غیردولتی، اظهار داشت: این مخالفت‌ها صحیح نبود، زیرا نزدیک به یک میلیون و دویست هزار دانش‌آموز در مدارس غیر دولتی و غیر انتفاعی تحصیل می‌کنند و این صحیح نیست که هر جایی که خصوصی بود، باید تعطیل شود.

به گزارش عیارآنلاین، جبار کوچکی نژاد نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تصویب قانون دائمی «تاسیس و اداره مدارس غیردولتی» در مجلس را مورد اشاره قرار داد و گفت: اجرای ۵ سال آزمایشی این قانون به پایان رسیده بود و با توجه به نیاز، در جلسه خارج از نوبت روز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت سال جاری مورد تصویب قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برخی از اشکالات قانون آزمایشی اصلاح شده است، افزود: در قانون قبلی مراکز علمی مجبور به پرداخت مالیات بودند که در قانون جدید از پرداخت مالیات معاف شدند و نیز اشکال ورود تعزیرات به مدارس غیر دولتی نیز اصلاح شد و تقویت بخش خصوصی و برخی مواد و تبصره‌های جدید از جمله تغییرات در این قانون است.

کوچکی نژاد با اشاره به برخی مخالفت‌ها در خصوص تصویب این قانون، اظهار داشت: این مخالفت‌ها صحیح نبود، زیرا نزدیک به یک میلیون و دویست هزار دانش‌آموز در مدارس غیر دولتی و غیر انتفاعی تحصیل می‌کنند و این صحیح نیست که هر جایی که خصوصی بود، باید تعطیل شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: