۲۵ ارد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹
میان مپنا و شرکت تولید برق حرارتی

تفاهم‌نامه احداث ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی امضا شد/ مدیر عامل مپنا: کشور قادر به تولید سالانه ۸ هزار مگاوات نیروگاه جدید

تفاهم‌نامه ساخت پنج هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی بین شرکت تولید نیروی برق حرارتی و شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو امضا شد.

به گزارش عیارآنلاین، تفاهم نامه ساخت پنج هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی با هدف استفاده از توان تولید داخل امضا شده است.

محسن طرزطلب مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در این مراسم گفت: اجرایی شدن این تفاهم نامه زمینه ساخت ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی با بازدهی بالا را در کشور فراهم می کند که در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی خاطر نشان کرد: این تفاهم نامه بر انتقال فناوری پیشرفته از شرکت های بین المللی تولید کننده تجهیزات نیروگاهی به صنعت نیروگاهی کشور تاکید دارد.

این مقام مسئول افزود: تاکنون ساخت دو واحد گازی به ظرفیت کل ۶۰۲ مگاوات و دو واحد بخاری به ظرفیت کل ۲۸۸ مگاوات در شهرهای ماهشهر و بندرعباس نهایی شده و رایزنی برای ساخت چهار نیروگاه در شهرهای دیگر در حال نهایی شدن است.

*مدیر عامل مپنا:صنعت برق کشور قادر به تولید سالیانه ۶ تا ۸ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه جدید

در ادامه عباس علی آبادی مدیرعامل گروه مپنا ، مهمترین مقوله در صنعت برق کشور را امنیت تامین آن عنوان کرد که پس از آن باید به موضوعاتی نظیر بازدهی، فرکانس، کیفیت برق و …. بیاندیشیم.

وی ادامه داد: امروز صنعت برق کشور قادر به تولید سالیانه ۶ تا ۸ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه جدید ، ‌۳۵ تا ۴۰ توربین بزرگ و به همین اندازه توربین کوچک در کشور است.

مدیر عامل گروه مپنا خاطرنشان کرد: امروز تامین قطعات در اکثر نیروگاه های کشور با توان داخلی و با قیمت مناسب انجام می شود اما تنوع واحدهای نیروگاهی نیاز اصلی کشور است.

به گفته علی آبادی هر واحد نیروگاهی که وارد کشور می شود باید داخلی سازی شود تا امنیت تولید برق کماکان حفظ بماند.

وی گفت: امروز قادر به بومی سازی و داخلی سازی توربین های ۱۵، ۲۵ و ۴۲ مگاواتی در سیکل های ساده و ترکیبی در کشور هستیم و علاوه بر آن توان تولید توربین های ۱۸۵ و ۳۰۰ مگاواتی و همچین توربین های بخاری بزرگ تا ۳۲۵ مگاوات در کشور وجود دارد و علاوه بر آن توربین های بادی ۲٫۵ مگاواتی با بیش از ۷۵درصد طراحی تولید داخلی در کشور ساخته می شود.

 منبع: فارس

تلگر

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: